foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Szanowni Państwo!

Oto kilka propozycji ze świetlicy dla spędzania czasu wolnego przez Wasze dzieci. Mam nadzieję, że pomysły przypadną im do gustu.

Badanie materiału
Oglądajcie, dotykajcie, rozrywajcie, mnijcie, szeleszczcie, zatapiajcie... Obserwujcie, określajcie, opisujcie i nazywajcie charakterystyczne cechy bibuły: ma różne kolory, jest wiotka, ma nierówną powierzchnię, jest rozciągliwa, sprężysta, przepuszcza światło, szybko nasiąka wodą, farbuje itp.

Kolorowe patyki
Natnijcie wiele długich, kolorowych pasków i omotujcie nimi patyki. Zamiast patyków polnych możecie użyć wąskich i twardych kawałków kartonu z recyklingu. Kolorowe patyki możecie powbijać do ziemi w doniczce lub ogrodzie, albo dowiązać sznurki i powiesić poziomo.

Barwienie wody
Kilka słoików zalejcie wodą do połowy. Wrzućcie do nich bibułowe ścinki - jeden kolor na jeden słoik. Obserwujcie jak woda się zabarwia.

Kurtyna
Natnijcie wiele kolorowych pasków bibuły i przymocujcie (przywiążcie, zamotajcie, przyklejcie albo przyczepcie zszywaczem) je do kawałka sznurka lub wstążki. Zamocujcie sznurek w taki sposób, żeby można było przechodzić przez kurtynę.

Dodatkowo Wasze dzieci mogą wykonać zdjęcie lub zdjęcia pierwszych oznak wiosny. Swoje prace mogą wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
/mg/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 240 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved