foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Karta na Dzień Wolontariusza

To święto wolontariuszy i organizacji charytatywnych na całym świecie. W naszej szkole działa Szkolne Koło Wolontariatu, które ma już za sobą wiele akcji charytatywnych. Jeszcze więcej przed nami, dlatego wszystkich chętnych zapraszamy do dołączenia do koła oraz udziału w akcjach.

/ad/

Prace uczniów SP w Łysych

W naszej szkole od września 2021 r. realizowane są zajęcia korekcyjno – kompensacyjne dla uczniów z trudnościami w nauce. Młodsi uczniowie tworzą „Klub Bratka”, starsi „Klub Ortograffiti”. Klubowicze w formie aktywnych zadań, zabaw, interaktywnych ćwiczeń i z wykorzystaniem specjalnych zeszytów ćwiczeń pracują nad poprawą techniki czytania, pisania czy rozumienia tekstu. Trenują pamięć, sprawność językową i ortograficzną. Przede wszystkim zaś, odkrywają swoje mocne strony i rozwijają motywację do nauki.

W listopadzie 2021 r. w „Klubie Bratka i Ortografitti” uczniowie pracowali nad projektem „Ortograficzny dom”. Na początku wymyślali przedmioty znajdujące się w domu, których pisownia może sprawiać trudność ortograficzną. Później wykonywali rysunki różnych pomieszczeń domowych – kuchni, łazienki, pokojów, garażu a nawet strychu. Podpisali te przedmioty, na których nazwy powinniśmy zawracać uwagę podczas ich pisowni. Przypomnieli sobie niektóre zasady pisowni wyrazów z h, rz czy ó.

Kolejnym krokiem projektowym były ortograficzne krzyżówki. Uczniowie rozwiązywali gotowe zadania i tworzyli na kartce swoje propozycje krzyżówek. Układali krzyżówki z klocków literowych nawiązując oczywiście do przedmiotów domowych ze swoich rysunków. Rysowali je także na tablicy multimedialnej. Ich zmagania można obejrzeć na zdjęciach w galerii szkolnej

Uczniów z trudnościami w nauce zachęcamy do udziału w zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych. O możliwości korzystania z zajęć i na wszelkie pytania z nimi związane odpowie Katarzyna Rynkiewicz.

/kr/

Logo akcji BohaterON

Uczniowie klas Va i Vb wzięli udział w akcji „BohaterON w Twojej szkole”. To część ogólnopolskiej kampanii, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

Dwugodzinne zajęcia historii zostały przeprowadzone w oparciu o scenariusz zajęć „Mały roznosiciel nadziei”, wzbogacone dodatkowymi materiałami audio. Na lekcjach techniki uczniowie przygotowali kartki z życzeniami dla Powstańców, które zostały przesłane na adres Fundacji Sensoria.

„BohaterON” to projekt, który uczy, budzi kreatywność, ale przede wszystkim wzrusza. Na pewno warto było wziąć w nim udział. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć uczniów z ich pracami.

Koordynatorami akcji były Beata Nicewicz i Katarzyna Rynkiewicz.

/bn/

Uczennica SP w Łysych podczas konkursu poetyckiego

„Powiedz mi mateczko
Powiedz mi mateczko
Czy na całej Ziemi
Kłosy takie złote
I trawa się mieni (…)”
Karolina Drężek

Miło nam poinformować, że Karolina Drężek – uczennica klasy VIIIb zajęła III miejsce w XXVIII Konkursie Poetyckim o zasięgu regionalnym „Kurpie Zielone w Literaturze” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle.

Wyniki zmagań zostały ogłoszone 23 listopada 2021 r. W konkursie promującym kulturę kurpiowską wzięło udział ponad pięćdziesięcioro uczniów ze szkół podstawowych naszego powiatu. Według relacji przedstawicieli komisji konkursowej poziom prac literackich był bardzo wysoki. Naszą szkołę prezentowały dwie uczennice klasy ósmej – Karolina Drężek i Julia Szmigiel. Dziewczęta przedstawiły prace poetyckie o tematyce kurpiowskiej.  W swoich wierszach uwieczniły uroki i wyjątkowy charakter kultury kurpiowskiej oraz przywiązanie do jedynego w swoim rodzaju folkloru. Opiekę merytoryczną nad uczennicami sprawowała nauczycielka języka polskiego Urszula Gawrych.  

Gratulujemy sukcesu i życzymy weny twórczej na kolejne lata.

/ug/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 275 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved