foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

W piątek, 3 lutego 2023 roku odbyło się „Uroczyste pasowanie na czytelnika”. Nasi najmłodsi uczniowie z klas pierwszych zostali zaproszeni na inscenizację baśni „Czterej muzykanci z Bremy” Jacobsa i Wilhelma Grimm w wykonaniu małych aktorów z klasy IIIc oraz wysłuchanie recytacji wierszy, próśb i życzeń książki przedstawionych przez klasę IIIb i IIIa.

Pierwszaki w postawie stojącej złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą książki czytać, kochać i szanować, słuchać ich wskazówek i rad. Po tym zostali pasowani na czytelnika wielkim egzemplarzem lektury „Którędy do Yellowstone?”. Tym samym, zostali oficjalnie przyjęci do grona użytkowników biblioteki szkolnej.

Starszacy zaprezentowali maluchom niezwykle ciekawą interpretację wyżej wymienionych utworów w prawdziwie wręcz aktorskim, profesjonalnym wykonaniu, którą dodatkowo wzbogacili śpiewem wesołych piosenek pt. „Książki, kto książki czyta” i „Twoja biblioteka”, zapraszających dzieci do częstego odwiedzania biblioteki i codziennego czytania, które sprawi, że będziemy mądrzy.

Czytaj więcej...

2 lutego 2023 r. w klasach drugich i trzecich odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadzili je druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych: dh Wojciech Kaczmarczyk, dh Beata Pisiak i dh Marcin Popielarczyk.

Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Podczas warsztatów poznały zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Uczniowie poznali numery telefonów ratunkowych oraz dowiedzieli się, w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem strażaków  mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz resuscytację na fantomach, uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej. Utrwalały numery alarmowe, jak również kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy.

Czytaj więcej...

Po ciężkiej pracy w I półroczu nauki uczniowie i przedszkolaki  niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się 1 lutego.

Niesamowite przebrania, dużo zabawy i śmiechu. Udekorowana sala stworzyła inspirujący do tańców klimat. Na balu można było spotkać Elzę, sportowców, strażaków, policjantów, superbohaterów, Wednesday oraz urocze zwierzątka. Wiele dziewcząt odkryło w sobie księżniczki.

Muzyką i zabawą dla młodszych wychowanków wspaniale zarządzała pani animator. Prowadzący nikomu nie pozwolili się nudzić. W czasie balu odbyła się również sesja zdjęciowa, podczas której zostały uwieńczone na pamiątkę wspaniałe przebrania naszych wychowanków. Wszyscy bawili się znakomicie.

Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń, zresztą - zobaczcie sami zdjęcia z wydarzenia.

/kw/

Z okazji XXXI Światowego Dnia Chorego 11 lutego 2023 r. zapraszamy do udziału w akcji. Zachęcamy do własnoręcznego wykonania Kartki „Pocztówka na zdrowie” z autorskimi życzeniami z Okazji Światowego Dnia Chorego. Nie zapomnijcie dołożyć pięknych sentencji z Pisma Świętego.

Kartki zostaną przekazane do placówek leczniczych - dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej i Hospicjum diecezji łomżyńskiej. Razem z kartkami uruchamiamy zbiórkę pluszowych maskotek (nowych z metkami), które Caritas Diecezji Łomżyńskiej przekaże do oddziałów dziecięcych. Mali podopieczni chętnie przyjmą pluszowych pocieszycieli.

Zanieśmy radość i nadzieję. Kartki i pluszowe misie przynosimy do 6 lutego 2023 r do nauczyciela - Agnieszki Świerszcz.

/aś/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 186 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2023 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved