foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Uczniowie klas IV wybrali się 9 maja 2024 r. na wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 6.30 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Manufaktury Czekolady. Wzięliśmy udział w autorskich warsztatach, na których każdy uczestnik wycieczki mógł wykonać swoją tabliczkę czekolady, degustowaliśmy czekolady do picia oraz uczestniczyliśmy w  prezentacji dotyczącej powstawania ziaren kakaowca oraz czekolad z różnych zakątków świata.

Drugim etapem naszej wędrówki był Stadion Narodowy. Bardzo ważny  i wyczekiwany punkt przez wielu uczestników naszej wycieczki. Wędrowaliśmy  ścieżką – Piłkarskie emocje, zwiedziliśmy:

- szatnię reprezentacji Polski,
- strefę zawodniczą,
- pomieszczenia odnowy biologicznej,
- płytę boiska,
- Press Room,
- trybunę dolną.

Ostatnim etapem było Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mogli obserwować i wykonywać doświadczenia z różnych dziedzin nauki.  Była to bardzo interesująca lekcja.

Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń jesteśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Fotorelacja w galerii szkoły. Zapraszamy.

/mg/

Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w Powiatowym Konkursie „Zaprogramuj grę w Scratch”,  który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 10 im. św. Jana Pawła II w Ostrołęce.

Wśród zwycięzców znalazł się Bartosz Łachacz zajmując II miejsce w kategorii klas IV-VI. W kategorii klas VII-VIII wyróżnienie otrzymał Aleksander Nurczyk.

Gratulujemy wygranym i życzymy dalszych sukcesów.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

/rł/

W Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbyła się 26 kwietnia 2024 r. III edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Kurpiowskiej „Z pokolenia na pokolenie” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Kadzidle. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I–VIII, z podziałem na kategorie wiekowe.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli uznanie jury wśród występujących solistów. Wyniki przedstawiają się następująco:

 w kategorii klas 7-8, III miejsce zajęła Paulina Kadelska z klasy VIIa,
 w kategorii klas 4-6, wyróżnienie zdobyła Alicja Bałdyga z klasy IVb,
– w kategorii klas 1-3, wyróżnienie zdobyła Jagoda Bałdyga z klasy IIb.

Udział w konkursie to doskonała okazja do nabywania nowych doświadczeń, odczuwania radości oraz promowania tradycji i wartości regionalnych. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i współpracę.

Gratulujemy zwycięzcom! Jesteśmy z Was dumni!  Życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia z wydarzenia w galerii szkolnej.

/ko/

26 kwietnia 2024 roku odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i flagi państwa oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie, dzieci i młodzież klasy piątej, szóstej i siódmej przedstawili program, którego motywem przewodnim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja, uznawanej dzisiaj za fundament tradycji ustrojowej państwa polskiego. Dla wszystkich była to pouczająca i cenna lekcja historii i patriotyzmu.

Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Agata Siwak podziękowała uczniom i nauczycielom odpowiedzialnym za uroczystość za przygotowanie akademii.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

/sz/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 192 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved