foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Ozdoba bożonarodzeniowa”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0-VIII. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie ozdoby na Święta Bożego Narodzenia. Może to być stroik, bombka, choinka, itp. Liczy się pomysłowość i kreatywność dziecięca.

Życzymy powodzenia!

Regulamin konkursu (PDF 675 KB).

/kw/

Uczniowie klas piątych uczestniczyli 15 listopada 2023 r.  w spotkaniu z Jarosławem Frydrychem – prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Zarządzie Gminnym Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Łysych.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o głównej idei krwiodawstwa. Pan Jarosław zachęcał do młodych ludzi do jego promowania w środowisku rodzinnym i lokalnym. Na koniec odpowiadał na wszelkie pytania uczniów i rozdał im upominki. Było to spotkanie niezwykle ciekawe i pouczające.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

/mc/

Z wielką przyjemnością informujemy, że tytuł Laureata II Stopnia Koncertu galowego laureatów XV Regionalnego Przeglądu „Pieśnią patriotyczną i wojskową niepodległość Ojczyzny świętujemy” otrzymała Julia Mikulska z klasy VIIa. Uczennica została laureatką w grupie wiekowej: szkoły podstawowe IV – VIII w kategorii soliści.

Podczas koncertu, który odbył się 11 listopada 2023 r. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Baranowie Julia odebrała nagrodę oraz zaprezentowała utwór „Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej”.

Serdecznie dziękujemy Julii za udział w konkursie, za pracę włożoną w przygotowanie oraz za reprezentowanie naszej szkoły. Gratulujemy osiągniętego sukcesu i zachęcamy do dalszej twórczej pracy. 

Zdjęcia z koncertu galowego laureatów.

/ko/

10 listopada 2023 r. na hali sportowej przy naszej szkole odbył się Wieczór Patriotyczny „Z pieśnią ku Wolności”, podczas którego uczciliśmy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy naszej miejscowości. Montaż słowno-muzyczny, w którym wystąpili uczniowie i nauczyciele, przybliżył zebranym historię polskich pieśni patriotycznych, był również źródłem refleksji nad trudną drogą do wolności naszego kraju. Podczas wspólnego śpiewania mogliśmy usłyszeć takie pieśni jak: „Rotę”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Szarą piechotę” oraz utwory wykonane przez uczennice-laureatki Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznych.

Mamy nadzieję, że to wspólne świętowanie dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń i że zapadnie w naszej pamięci na długo. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, wspaniałym artystom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości.

Zdjęcia z wydarzenia.

/dd/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2023 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved