foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

W Dniu Dziecka dla uczniów klasy Vb, VIa i VIb czekało wiele niespodzianek. Pod czujnym okiem opiekunów – ks. Michała Konopki, Agaty Siwak i Agnieszki Świerszcz dzieci wyruszyły do zabytkowego kościoła św. Anny w Łysych.

Po dotarciu na miejsce uczniowie poznali historię powstania świątyni i zobaczyli cenne zabytki. W drodze powrotnej zatrzymali się na pyszne lody w Latino, a w szkole rodzice czekali już z ciepłą kiełbaską i pozostałymi niespodziankami.

Wszystkim dzieciom jeszcze raz życzymy dużo uśmiechu na twarzy. Zdjęcia z wydarzenia w szkolnej galerii.

/aś/

Uczniowie Koła ekologicznego działającego w naszej szkole zorganizowali 1 czerwca 2023r. drugą edycję  Ekologicznej Gry Terenowej. Patronat nad grą objął Wójt Gminy Łyse – Grzegorz Fabiszewski. Hasło przewodnie tegorocznej gry brzmiało: "Oszczędzaj wodę, ratuj przyrodę”. Wzięło w niej udział 6 drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy.

Uczniowie rywalizowali w rozwiązywaniu zakodowanych zadań, znajdujących się na 10 bazach rozmieszczonych na terenie naszej miejscowości.  Pytania dotyczyły zanieczyszczenia, oczyszczania oraz oszczędzania wody, jak również działalności oczyszczalni ścieków i sieci wodociągowej naszej gminy. Drużyny wyruszyły na trasę o godzinie 8.56. Pierwsza drużyna dotarła na metę już po 94 minutach.

Po zakończonej rywalizacji na wszystkich czekała kiełbaska z grilla oraz słodki poczęstunek. Uczestnikom dopisała piękna pogoda oraz humory. Była to wspaniała zabawa połączona ze zdobywaniem wiedzy ekologicznej oraz świętowaniem Dnia Dziecka.

Pierwsze i drugie  miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szafrankach. Nagrody i dyplomy wręczyli zwycięzcom Wójt Gminy Łyse – Grzegorz Fabiszewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych – Marzena Pliszka. Wszystkim uczestnikom i organizatorom dziękujemy za udział w zabawie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

/as/

W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych odbył się 30 maja 2023 r. konkurs piosenki pt. ”Śpiewające Brzdące”, którego organizatorami były Sylwia Popielarczyk i Barbara Siwak.

Celem konkursu było wspieranie i rozwój zainteresowań muzycznych u dzieci w wieku przedszkolnym, rozbudzanie talentów wokalnych, stworzenie okazji do promowania przedszkola w środowisku lokalnym, integracja społeczności przedszkolnej.

W konkursie wzięły udział dzieci z Przedszkola Radosny Zakątek w Łysych, Przedszkola Samorządowego w Łysych oraz Oddziałów Przedszkolnych naszej szkoły. Dzieci śpiewały przygotowane przez siebie piosenki. Prezentacje przygotowanych utworów muzycznych odbyły się pod czujnym okiem jury. Wszyscy uczestnicy wykazali się niebywałymi umiejętnościami wokalnymi.

Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.

W kategorii 5-latki:

I miejsce – Jakub Pisarek, Przedszkole Samorządowe Łyse,
II miejsce – Grzegorz Szczęsny, Przedszkole Samorządowe Łyse,
III miejsce – Oliwia Kur Przedszkole, Radosny Zakątek w Łysych.

W kategorii 6- latki:

I miejsce – Zofia Orzechowska, Przedszkole Radosny Zakątek w Łysych,
II miejsce – Łucja Parzych, Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych,
III miejsce – Laura Kaczmarczyk, Oddział Przedszkolny Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych

Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Serdecznie gratulujemy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

/sp;bs/

Ekologiczny Piknik Rodzinny przyciągnął mieszkańców naszej gminy, społeczność szkolną - dzieci, młodzież i ich bliskich w niedzielę 28 maja 2023 r. na boisko szkolne. Swoją obecnością zaszczycili nas Marcin Grabowski - Kierownik Delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Radny Powiatu Ostrołęckiego - Stanisław Lipka i Wójt Gminy Łyse - Grzegorz Fabiszewski.

Pierwszym punktem były prezentacje artystyczne uczniów klas 0-III z okazji Dnia Rodziny. Podczas występu nie zabrakło wierszy, piosenek i układów tanecznych poświęconych mamie i tacie. Następnie odbył się pokaz MMA oraz Akademii Małego Sportowca.

Na gości czekały liczne atrakcje, a wśród nich: dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci, eko pokój zagadek o tematyce ochrony powietrza, koło fortuny z nagrodami, eko biżuteria, sadzenie roślin antysmogowych, puzzle i gry planszowe xxl, a także atrakcyjne konkursy z nagrodami. Zostało również przygotowane zaplecze gastronomiczne.

Celem tego wydarzenia było pogłębienie wiedzy i wrażliwości ekologicznej, propagowanie zachowań ekologicznych. Był on także okazją do wspólnego spędzenia czasu i jeszcze pełniejszej integracji.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia

/ad/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2023 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved