foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

od 27 września br. rozpoczynają się zajęcia wspomagające dla uczniów kl. 4-8. W załączniku znajdą Państwo harmonogram zajęć w poszczególnych klasach.  Niektóre zajęcia rozpoczną się dopiero po zakończeniu innych. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco.

Harmonogram zajęć wspomagających uczniów w opanowaniu i utrwalaniu wiadomości i umiejętności z wybranych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego w okresie od 27 września do 22 grudnia 2021 r. (PDF 602 KB)
/rk/

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XX warsztatach etnograficznych „Ginące zawody” odbywających się w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. 14 września 2021 r. zajęcia i działania artystyczne kultywowane na Kurpiach od wieków mieli okazję podziwiać uczniowie klas pierwszych pod opieką: Jagody Fabiszewskiej i Sylwii Klimaszewskiej. Dwa dni później 16 września br. w warsztatach uczestniczyli uczniowie klas czwartych pod opieką: Moniki Zakrzewskiej, Elżbiety Czyż i Krystyny Ogniewskiej.

Podczas warsztatów można było dostrzec niezwykłe umiejętności twórców ludowych prezentujących różne metody wykonywania tradycyjnych produktów codziennego użytku m.in. plecionkarstwa, tkactwa, koronkarstwa, garncarstwa. Nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił w praniu na tarze, wykonywaniu pisanek wielkanocnych tradycyjną metodą batikową, lepieniu figurek z pieczywa obrzędowego, tworzeniu ozdób z bibuły, kiercy, kwiatów, rzeźbienia w drewnie, obróbki lnu, kucia żelaza. Uczestniczy mieli także okazję nauczyć się tradycyjnych kurpiowskich tańców oraz posłuchać muzyki ludowej.

Udział w warsztatach był przyjemną i wartościową lekcją o tradycjach i życiu mieszkańców kurpiowszczyzny.

Zdjęcia z udziału w warsztatach można obejrzeć w galerii.
/ko/

 

Nasza szkoła wzięła udział w polskiej edycji międzynarodowej akcji „Clean up the World”. Głównym koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Inicjatywa ta ma na celu promowanie idei dbania o przyrodę, inicjowanie działań zmierzających do wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństwa, ukazanie skutków zaśmiecania świata oraz wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska.

Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Zebraliśmy 32 worki śmieci. Teraz nasze otoczenie jest o wiele czystsze, a nam będzie milej spędzać w nim czas. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie.

Do obejrzenia zdjęcia w galerii z naszych ekologicznych postaw.
/as/

Plakat informujący o akcji sprzątania świata w dniach 17-19 września.

„Sprzątanie Świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. W tym roku odbędzie się w dniach 17 – 19 września. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wezmą aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

/as/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved