foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Grafika z życzeniami dla emerytowanej nauczycielki

Pani Annie Zajk - Prusaczyk składamy najwyższe słowa uznania i podziękowania za lata niezwykle sumiennej, uczciwej i odpowiedzialnej pracy. Pani udziałem niech się stanie satysfakcja z dobrze spełnionej misji zawodowej, wdzięczność uczniów, rodziców, koleżanek i kolegów z pracy.

Życzymy zdrowia, długich lat życia – spokojnych i pogodnych, ubogaconych rodzinną radością. Życzymy, aby wykorzystywała Pani wolny czas na realizację własnych planów i zamierzeń.

Społeczność Szkolna

/ad/

Uczniowie szkoły podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 dla klas siódmych i ósmych odbyło się w piątek 24 czerwca br. Na początku odbyło się przekazanie sztandaru szkoły i flagi państwa młodszym kolegom i koleżankom z klas siódmych. Po tym odśpiewano hymn szkoły i złożono uroczyste ślubowanie. Dyrektor szkoły Marzena Pliszka przywitała zaproszonych gości: Przewodniczącego Rady Gminy Łyse – Stanisława Liska oraz Radnych Powiatowych: Stanisława Lipkę i Andrzeja Lisa, rodziców, pracowników szkoły i uczniów.

Uroczystość nabrała powagi, gdy uczniom rozpoczęto wręczać świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, dyplomy absolwenta i statuetki „Primus Inter Pares”. Rodziców wyróżnionych uczniów uhonorowano listami gratulacyjnymi. Nie zabrakło także części artystycznej przygotowanej przez uczniów, w której doceniono wysiłek i trud pracy nauczycieli. Podczas akademii były słowa uznania skierowane do rodziców, nauczycieli i uczniów. Dyrektor szkoły wręczyła podziękowania za okazane wsparcie, zaangażowanie oraz współpracę Pani Elżbiecie Chrzanowskiej i Państwu Marii i Wasylowi Krasko.

Tego dnia żegnaliśmy się nie tylko z ósmoklasistami. Po wieloletniej pracy w naszej szkole Pani Anna Zajk - Prusaczyk przeszła na zasłużoną emeryturę. Były podziękowania za współpracę, zaangażowanie i życzliwość. Pojawiły się uściski oraz ciepłe słowa pełne wzruszeń.

Czytaj więcej...

Poczet sztandarowy szkoły

Ostatni dzień roku szkolnego to czas podsumowań, radości z nadchodzących wakacji, dumy z dobrych świadectw oraz wzruszeń związanych z pożegnaniem. W naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 0 – VI odbyło się 24 czerwca br. Na początku dyrektor szkoły przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz podsumowała miniony rok wytężonej pracy. Następnie dzieci z klas trzecich zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne, wprowadzając wszystkich w wakacyjny nastrój.

W dalszej części uroczystości dzieci odebrały nagrody za wysokie wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję oraz sukcesy osiągnięte w konkursach. Po spotkaniu ogólnym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

Z okazji zakończenia roku szkolnego życzymy wszystkim udanych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji, a także inspirujących podróży i ciekawych znajomości oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii.

/mp/

Z końcem września dzieci z oddziałów przedszkolnych przystąpiły do realizacji zadań Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Realizacja trwała do czerwca. W tym czasie wykonaliśmy wspólnie 21 zadań.

Głównym celem projektu było kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycję Polski. Realizacja zadań pozwoliła na rozbudzenie w Małych Patriotach miłości i szacunku do naszej Ojczyzny i poszerzenia wiedzy na temat naszego regionu.

Przedszkolaki otrzymały od autorki projektu – Ludmiły Fabiszewskiej piękne certyfikaty Młodego Patrioty, a nasza szkoła certyfikat udziału w projekcie. Dziękujemy Pani Ludmiło za zabranie nas w piękną i wartościową podróż patriotyczną.

Nasze zdjęcia w szkolnej galerii.

/sp; bs/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2022 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved