foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

9 czerwca 2021 r. odbył się finał IV Przeglądu Pieśni Patriotycznej pt. „Z pieśnią ku Wolności” pod honorowym patronatem Grzegorza Fabiszewskiego - Wójta Gminy Łyse.

Podsumowanie konkursu odbyło się w bardzo małym gronie ze względu na czas pandemii spowodowany wirusem COVID – 19.  Swoją obecnością zaszczycił nas Grzegorz Fabiszewski - Wójt Gminy Łyse i ksiądz Krzysztof Dylewski - Proboszcz Parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych. Przybyłych gości przywitała Agata Siwak – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych.

Celem zorganizowanego przeglądu było zaprezentowanie: dziecięcych umiejętności wokalnych, rozwijanie zainteresowań, zdolności muzycznych, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na wartości patriotyczne, rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ziemi ojczystej.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

informujemy, że opłata za obiady za czerwiec wynosi 64zł. Opłaty będzie przyjmowała intendentka Anna Domurad (tel. 505 716 317) w dniach 8 - 10 czerwca godz. 7.30 – 9.00 i 14.00 – 15.30 przy wejściu głównym do budynku szkoły, od ulicy Szkolnej.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych (zachowanie odpowiedniego dystansu i zakrywanie nosa i ust).

/ad/

Dziewczyna w stroju kurpiowskim

„Aby mierzyć drogę przyszłą,
trzeba wiedzieć , skąd się wyszło.”
Cyprian Kami Norwid

Po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w inicjatywę „Miesiąc Języka Ojczystego” organizowaną przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wraz z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ. im. Mieczysława Karasia.

Jedna z podopiecznych przygotowanych przez Urszulę Gawrych - Julia Szmigiel zdobyła tegoroczną nagrodę publiczności w kategorii młodzieżowej oraz została finalistką konkursu i otrzymała wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie na Gadkę „Gadajcie, coście we wsi jadali”.

Julia Szmigiel z wielką charyzmą i impetem przedstawiła w gadce kurpiowskiej historię Kasiuni, która „fafernuchy psiekła”. Przybliżyła sytuację wiejskich dzieci oraz młodzieży, przeżywających niejednokrotnie różnorodne problemy, ale cieszących się z faktu bycia razem.

Gratulujemy Julii, życzymy kolejnych sukcesów oraz liczymy na to, że jej miłość i entuzjazm do kultury kurpiowskiej zaowocuje rozsławieniem tego pięknego i jedynego w swoim rodzaju folkloru. 

Dziękujemy Wam za obejrzenie prezentacji konkursowej i przyczynienie się do zdobycia przez Julię Szmigiel nagrody publiczności. W głosowaniu online nasza Kurpianeczka zdobyła największą ilość głosów i podbiła serca wielu internautów.

/ug/

1 czerwca 2021 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka - Wesoło i zdrowo, bo rekreacyjnie i na sportowo.

W klasie IIa dzień ten został zorganizowany we współpracy z rodzicami. Rozpoczął się wręczeniem upominków przygotowanych przez rodziców. Następnie dzieci grały w gry planszowe, grillowały wspólne z rodzicami na dziedzińcu GOK, rysowały kredą na asfaltowej części boiska a na koniec wzięły udział w grach i zabawach ruchowych na boisku szkolnym.

W klasie IIb odbyły się gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym oraz placu zabaw, gry planszowe, kalambury, rysowanie, odgadywanie haseł oraz dowolne zabawy z przyniesionymi przez dzieci zabawkami, poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz wręczenie upominków.

Program obchodów Dnia Dziecka w klasie IIc obejmował gry i zabawy planszowe w klasie, upominki przygotowane przez rodziców oraz piknik na łące.

Czytaj więcej...

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 220 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved