foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

„Chrońmy przyrodę” to hasło tegorocznej edycji konkursu, który odbył się 29 listopada 2022 r. w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle pod patronatem Starosty Ostrołęckiego. Celem konkursu było rozwijanie ekologicznych i przyrodniczych zainteresowań dzieci i młodzieży.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Patryk Poławski i Oliwier Gajewski z klasy VIIIa uczestniczyli w zmaganiach konkursowych. W kategorii klas V-VIII Patryk Poławski zajął II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie. Zdjęcia z wydarzenia w naszej szkolnej galerii

/jp/

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku - każde dziecko go zna i uwielbia przytulać. 25 listopada 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Pluszowego Misia.

Przedszkolaki tego dnia przyszły do szkoły ze swoimi „mięciutkimi przyjaciółmi”. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię powstania tej uroczej pluszowej zabawki, wspólnie bawiły się przy piosence "Jadą, jadą misie". Obejrzały z zaciekawieniem bajkę „ Miś Uszatek” oraz wykonały piękne prace plastyczne.

Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swymi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać i opowiedzieć o nich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

Przedszkolaki zrealizowały kolejne zadanie nr 30 z modułu III „Kocham, lubię, szanuję” z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „ Z kulturą mi do twarzy”.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia

/sp; bs/

26 listopada 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Św. Janie Pawle II zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim.

Konkurs dotyczył haseł, istotnych dat, a także najważniejszych przesłań zawartych w przemówieniach św. Jana Pawła II skierowanych do wiernych w czasie V i VI pielgrzymki do Polski. 

Uczeń klasy VIIIa Patryk Poławski zajął I miejsce, a uczennica klasy VIIa Adrianna Trzcinka otrzymała wyróżnienie.                    

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

/aś/

Za nami pierwsze zajęcia z wykorzystaniem okularów ClassVR- zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, w których wzięli udział uczniowie klasy IIa. 

Drugoklasiści mieli możliwość m.in. zajrzeć w głąb oceanu i przyjrzeć się z bliska pływającym w nim rybom i innym mieszkańcom podwodnego świata. Zobaczyli również jak wyglądają sanie Świętego Mikołaja oraz odwiedzili Marsa.

Wszystkie treści wyświetlane w okularach przekazywane były z komputera nauczyciela, dzięki czemu to nauczyciel sprawował pełną kontrolę nad realizowanym zadaniem, a uczniowie z pełnym zaangażowaniem skoncentrowani byli na obserwowanym zagadnieniu.

Okulary VR to niesamowite narzędzie interaktywne, które będziemy wykorzystywać na zajęciach. Dzięki temu nauka w naszej klasie będzie nie tylko przyjemniejsza, ale także efektywniejsza. Zajęcia dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń. Z pewnością jeszcze niejednokrotnie powtórzymy te niezwykłe doświadczenia.

Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zdjęć w naszej szkolnej galerii.

/kw/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2022 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved