foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

W celu przybliżenia najmłodszym uczniom naszej szkoły rzeczywistości sprzed wieków, klasy pierwsze wybrały się 15 maja br. na wycieczkę do Gruduska.

Podczas pobytu w osadzie uczniowie słuchali opowieści o wczesnym średniowieczu, oglądali zgromadzone eksponaty i zrekonstruowane chaty. Samodzielnie tworzyli naczynia ceramiczne, które zabrali ze sobą na pamiątkę. Dziewczynki brały udział w warsztatach tworzenia lalek, natomiast chłopcy spróbowali swoich sił w malowaniu własnej tarczy herbowej, a także wysłuchali opowieści o uzbrojeniu i technikach walki.

Wszyscy uczestnicy wycieczki strzelali z łuku oraz bili pamiątkowe monety. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody wszystkim dopisywały znakomite humory. Z pewnością zajęcia warsztatowe sprawiły, że dzieci na długo zapamiętają jak żyli i pracowali nasi przodkowie w średniowieczu.

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w naszej szkolnej galerii.

/mp/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 268 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved