foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania” organizowanej pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku odbyło się ono 4 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łysych.

Podczas jubileuszowej, dziesiątej odsłony tego wydarzenia czytaliśmy dramat „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, jeden z najważniejszych utworów autorki. To popularne dzieło o uniwersalnej wymowie obnaża ludzką nieszczerość i hipokryzję. Charakteryzuje się komizmem oraz bogactwem obserwacji obyczajowych. Jak napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda: „(…) To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną (…)”.

Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Łysych za wspaniałą atmosferę podczas wspólnego czytania.

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii oraz  na stronie Urzędu Gminy Łyse.
/mz/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 205 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved