foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

W naszej szkole od września 2021 r. realizowane są zajęcia korekcyjno – kompensacyjne dla uczniów z trudnościami w nauce. Młodsi uczniowie tworzą „Klub Bratka”, starsi „Klub Ortograffiti”. Klubowicze w formie aktywnych zadań, zabaw, interaktywnych ćwiczeń i z wykorzystaniem specjalnych zeszytów ćwiczeń pracują nad poprawą techniki czytania, pisania czy rozumienia tekstu. Trenują pamięć, sprawność językową i ortograficzną. Przede wszystkim zaś, odkrywają swoje mocne strony i rozwijają motywację do nauki.

W listopadzie 2021 r. w „Klubie Bratka i Ortografitti” uczniowie pracowali nad projektem „Ortograficzny dom”. Na początku wymyślali przedmioty znajdujące się w domu, których pisownia może sprawiać trudność ortograficzną. Później wykonywali rysunki różnych pomieszczeń domowych – kuchni, łazienki, pokojów, garażu a nawet strychu. Podpisali te przedmioty, na których nazwy powinniśmy zawracać uwagę podczas ich pisowni. Przypomnieli sobie niektóre zasady pisowni wyrazów z h, rz czy ó.

Kolejnym krokiem projektowym były ortograficzne krzyżówki. Uczniowie rozwiązywali gotowe zadania i tworzyli na kartce swoje propozycje krzyżówek. Układali krzyżówki z klocków literowych nawiązując oczywiście do przedmiotów domowych ze swoich rysunków. Rysowali je także na tablicy multimedialnej. Ich zmagania można obejrzeć na zdjęciach w galerii szkolnej

Uczniów z trudnościami w nauce zachęcamy do udziału w zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych. O możliwości korzystania z zajęć i na wszelkie pytania z nimi związane odpowie Katarzyna Rynkiewicz.

/kr/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2022 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved