foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

3 września 2022 r. spotkaliśmy się w Gminnej Bibliotece Publiczne w Łysych, aby wspólnie przeczytać dzieło naszego wieszcza. Tym razem były to "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza, które miały premierę 200 lat temu w Wilnie. To wydarzenie zapoczątkowało romantyzm w Polsce.

Celem tegorocznej akcji było ukazanie fenomenu polskiego romantyzmu, skłonienia do refleksji nad naszą kulturą i historią oraz umocnienia jedności i poczucia wspólnoty Polaków na całym świecie.

Cieszymy się, gdyż akcja ta wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród naszej społeczności szkolnej. Tym razem przybyli na nią przedstawiciele niemalże wszystkich klas IV- VIII i wspólnie z nauczycielkami naszej placówki odczytali m.in. "Romantyczność", "Świteź", "Świteziankę", "Rybkę", "Powrót taty", „Do przyjaciół", "To lubię", ’’Rękawiczka", "Pani Twardowska", "Tukaj", "Próby przyjaźni" i "Lilije".

Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Łysych za wspaniałą atmosferę podczas wspólnego czytania.

Zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć w naszej galerii.

/ug/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 245 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2022 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved