foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

28 kwietnia 2023 r. odbył się uroczysty apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji uczniowie klas piątej, szóstej i siódmej przygotowali montaż słowno-muzyczny. Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i flagi państwowej oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie, przybliżono najważniejsze fakty historyczne uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku. Konstytucja 3 Maja została uchwalona w trakcie obrad Sejmu Czteroletniego jako pierwsza tego typu nowoczesna konstytucja w Europie i druga na Świecie po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Znosiła ona wolną elekcję i liberum veto, wprowadzała dziedziczność tronu a także trójpodział władzy. Świętowanie tej rocznicy jest podkreśleniem naszego patriotyzmu, umiłowania wolności i dumy narodowej.

Przygotowując uroczystość z okazji Konstytucji 3 Maja zrealizowaliśmy zadania pt.” Majowe święta” i „Do hymnu” z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”. 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z akademii.

/sz; js/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved