foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

W dniach 15-19 maja 2023 r. uczciliśmy Patrona naszej szkoły. Pierwszy dzień to „Spotkanie z twórczością Henryka Sienkiewicza”. Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielem rozpoczynali każdą lekcję od 5-minutowego głośnego czytania fragmentu utworu: kl. 0-IV  „W pustyni i w puszczy”, kl. V-VI nowele, np. „Sachem”, „Janko Muzykant”, itp., kl. VII-VIII „Quo vadis”.

Wtorek minął pod hasłem: „I Ty możesz zostać bohaterem książek Litwosa”. Uczniowie wcielili się  w wybraną postać z utworu Henryka Sienkiewicza. Każdy  mógł choć przez  chwilę poczuć się jak Nel, Staś, Zbyszko z Bogdańca, Janko Muzykant, Ligia, Neron, itp. Uczniowie wykazali się niezwykłą inwencją i kreatywnością.

Kolejny dzień to „Szachy z Henrykiem Sienkiewiczem”. Spotkaliśmy się podczas przerw na parterze, by wspólnie zagrać w szachy, bo przecież nasz Patron lubił grywać w szachy. Mówił: „Szachy są jak życie. Każda figura ma swoje zadanie, niektóre są słabe, inne mocniejsze. Niektóre ważne są na początku, a inne pod koniec. Jednak, żeby wygrać, potrzebujesz ich wszystkich.”.

W czwartek  ubrani w stroje galowe zebraliśmy się o godz. 11.00 na hali sportowej, by wspólnie odśpiewać hymn szkoły. 

Piątek zaś upłynął pod hasłem „Pamiętamy o Tobie, Henryku…” O godz. 11.00  na boisku szkolnym puszczane były latawce. Staś i Nel puszczali latawce z wiadomością do swoich ojców. My zaś wysyłaliśmy wiadomości do Henryka Sienkiewicza. W trakcie tego tygodnia na zajęciach z wychowawcą oraz na innych lekcjach zostały przeprowadzone pogadanki dotyczące historii naszej szkoły, życia i twórczości Henryka Sienkiewicza, zlotów sienkiewiczowskich, hymnu szkoły.

Ten tydzień był naprawdę inny niż wszystkie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z minionego tygodnia.

/bn/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2023 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved