foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Uczniowie Koła ekologicznego działającego w naszej szkole zorganizowali 1 czerwca 2023r. drugą edycję  Ekologicznej Gry Terenowej. Patronat nad grą objął Wójt Gminy Łyse – Grzegorz Fabiszewski. Hasło przewodnie tegorocznej gry brzmiało: "Oszczędzaj wodę, ratuj przyrodę”. Wzięło w niej udział 6 drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy.

Uczniowie rywalizowali w rozwiązywaniu zakodowanych zadań, znajdujących się na 10 bazach rozmieszczonych na terenie naszej miejscowości.  Pytania dotyczyły zanieczyszczenia, oczyszczania oraz oszczędzania wody, jak również działalności oczyszczalni ścieków i sieci wodociągowej naszej gminy. Drużyny wyruszyły na trasę o godzinie 8.56. Pierwsza drużyna dotarła na metę już po 94 minutach.

Po zakończonej rywalizacji na wszystkich czekała kiełbaska z grilla oraz słodki poczęstunek. Uczestnikom dopisała piękna pogoda oraz humory. Była to wspaniała zabawa połączona ze zdobywaniem wiedzy ekologicznej oraz świętowaniem Dnia Dziecka.

Pierwsze i drugie  miejsce zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szafrankach. Nagrody i dyplomy wręczyli zwycięzcom Wójt Gminy Łyse – Grzegorz Fabiszewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych – Marzena Pliszka. Wszystkim uczestnikom i organizatorom dziękujemy za udział w zabawie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

/as/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved