foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Za nami kolejna wycieczka, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Tym razem byli to uczniowie klas piątych i szóstych.

Wczesnym rankiem 12 maja br. wyruszyliśmy na Podhale. Pierwszym punktem był Ojcowski Park Narodowy, gdzie zobaczyliśmy Ruiny Zamku w Ojcowie, Bramę Krakowską, Zamek w Pieskowej Skale oraz oczywiście Maczugę Herkulesa.

Następny dzień spędziliśmy aktywnie w Dolinie Kościeliskiej. Tam podziwialiśmy turnie, skalne grzbiety i urwiska. Przeszliśmy Wąwóz Krakowski, który bardzo się wszystkim podobał. Odwiedziliśmy też bacówkę, gdzie mogliśmy skosztować przepysznych oscypków.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy od przejazdu na Polanę Szymoszkową, z której wjechaliśmy wyciągiem na Gubałówkę. Pogoda dopisała i podziwialiśmy stamtąd wspaniałą panoramę Tatr. Następnie udaliśmy się do malowniczej Doliny Strążyskiej. Podczas marszu przewodnik opowiedział nam wiele interesujących rzeczy o florze i faunie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zwieńczeniem naszej wędrówki przez dolinę był wodospad Siklawica. Ostatnia atrakcja tego dnia to spacer po słynnych Krupówkch.

Finałem naszego wyjazdu był całodzienny pobyt w Energylandii w Zatorze, największym Parku Rozrywki w Polsce.

Wycieczka dostarczyła nam mnóstwa emocji i zobaczyliśmy wiele interesujących i pięknych miejsc. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

/mz/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved