foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

20 czerwca 2023 r. zostały ogłoszone wyniki Gminnego Konkursu Literackiego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Henryka Sienkiewicza w Łysych z okazji Dnia Patrona.

Główne cele konkursu to: rozwijanie zdolności literackich, rozbudzanie wrażliwości na piękno języka polskiego, promocja literatury i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Przedmiotem konkursu było napisanie pracy na temat:

- kategoria klas IV-VI, praca pisemna na temat: Napisz opowiadanie o spotkaniu z bohaterem wybranego utworu Henryka Sienkiewicza, który przekonał Cię, że nie należy poddawać się przeciwnościom losu;

- kategoria klas 6-8, praca pisemna na temat: Bohaterowie literaccy utworów Henryka Sienkiewicza swoim postępowaniem pokazują wartość dobra. Napisz rozprawkę, w której rozważysz trafność tego stwierdzenia. W argumentacji odwołaj się do dwóch utworów Henryka Sienkiewicza.

Laureatom i wyróżnionym gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, życząc udanych wakacji. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

kategoria klas IV-VI:

I miejsce: Monika Fiergielewska – Szkoła Podstawowa w Lipnikach,
II miejsce: Jakub Zyśk – Szkoła Podstawowa w Zalasiu,
III miejsce: Weronika Nosek – Szkoła Podstawowa w Lipnikach, Michał Lis – Szkoła Podstawowa w Zalasiu, Jakub Krawczyk – Szkoła Podstawowa w Zalasiu

Wyróżnienia: Julia Kania – Szkoła Podstawowa w Wejdzie, Nadia Trzcińska – Szkoła Podstawowa w Wejdzie, Julia Bałdyga – Szkoła Podstawowa w Zalasiu, Oliwia Popielarczyk – Szkoła Podstawowa w Zalasiu

kategoria klas VII-VIII:

I miejsce: Gabriela Trzcińska – Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łysych,
II miejsce: Paweł Młynarczyk – Szkoła Podstawowa w Lipnikach,
III miejsce: Maria Jaksina – Szkoła Podstawowa w Lipnikach.

Laureatom i wyróżnionym gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, życząc udanych wakacji. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wręczenia nagród.

/bn/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved