foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

13 grudnia r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie odbył się XIX Konkurs Czytelniczy „Poznajemy baśnie i legendy z krainy zwanej Kurpsiami”. Celem konkursu było: rozbudzanie wśród dzieci zamiłowania do czytania książek, poznawanie baśni i legend swojego regionu, tworzenie więzi z  Małą Ojczyzną oraz kształcenie wrażliwości na piękno „żywego słowa”.

Konkurs przeznaczony był  do uczniów klas czwartych Gminy Baranowo, Czarnia, Kadzidło, Lelis, Łyse, Myszyniec i w tym roku został poświęcony pamięci twórczyni, poetki ludowej z Lipnik – pani Janinie Krzyżewskiej, z okazji piątej rocznicy jej śmierci.

Uczniowie mieli wykazać się znajomością treści legend: „Jezioro Krusko”, „Leśnik Bosy”, „Zosia na Kurpsiach”, „Zosia i Jasio w Betlejem”.  Poza tym musieli też  wykonać ilustrację na temat związany z legendami, zaprezentować przygotowaną wcześniej scenkę z wybranego utworu poetki, wykazać się znajomością wyrazów gwarowych oraz podać nazwy rekwizytów i tytuły legend, z którymi one są związane.

Nasi uczniowie dzielnie brali udział w tych zmaganiach, zajmując:

I miejsce – kl. IVb, w składzie: Emilia Bałdyga, Michalina Małż, Dawid Kuliś, Dominik Żubrowski.

II miejsce – kl. IVa, w składzie: Paulina Bałdyga, Antonina Bednarczyk, Lidia Perzan, Maja Sawicka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

/bn/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 126 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved