foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Nasi najmłodsi uczniowie z klas pierwszych zostali zaproszeni na inscenizację baśni „Czerwony Kapturek” Jana Brzechwy w wykonaniu młodych aktorów z klasy IVb oraz wysłuchanie recytacji wierszy, próśb i życzeń książki przedstawionych przez uczniów klasy VIIa. „Uroczyste pasowanie na czytelnika” odbyło się 7 marca 2024 r.

Pierwszaki w postawie stojącej złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą książki czytać, kochać i szanować, słuchać ich wskazówek i rad, po czym zostali pasowani na czytelnika wielkim egzemplarzem lektury „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Tym samym zostali oficjalnie przyjęci do grona użytkowników biblioteki szkolnej.

Starszacy zaprezentowali maluchom niezwykle ciekawą interpretację wyżej wymienionych utworów w prawdziwie, wręcz aktorskim, profesjonalnym wykonaniu. Swoją interpretację dodatkowo wzbogacili śpiewem piosenek „Książki, kto książki czyta” i „Uśmiech dziecka – Twoja biblioteka”, zapraszając dzieci do częstego odwiedzania biblioteki i codziennego czytania.

Głównym celem tak uroczystego celebrowania „Uroczystości pasowania na czytelnika” jest nie tylko przyjęcie w poczet użytkowników nowych dzieci, ale przede wszystkim rozbudzenie zaciekawienia książką i reklama biblioteki.

Zdjęcia z wydarzenia znajdują się w naszej galerii zdjęć

/ec/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 306 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved