foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Uczniowie klas VIa, VIIa i VIIb wybrali się 6 marca 2024 r. do Ostrołęki, aby wziąć udział w spektaklu pt. „Projekt Mickiewicz”, przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

Za sprawą tego przedstawienia znaleźliśmy się w muzeum Adama Mickiewicza. Tam trafili bohaterowie - uczniowie przygotowujący się do konkursu recytatorskiego. Wraz z rozwojem akcji mogliśmy usłyszeć kolejne utwory naszego wieszcza: fragmenty „Pana Tadeusza”, „Panią Twardowską”, „Powrót taty”.

Dzięki wspaniałej grze aktorów odkrywaliśmy piękno i głębię dzieł naszego romantycznego mistrza. Nie zabrakło również napięcia i wielu zwrotów akcji oraz elementów komediowych.

Występujący nawiązali wspaniały kontakt z publicznością, która była jury i oceniała recytujących Patryka i Tomasza. Zdecydowanym faworytem widzów był pierwszy z nich. Paulina, nasza uczennica, miała okazję wystąpić na scenie u boku profesjonalnych aktorów w „Pani Twardowskiej”.

Spektakl był świetną okazją do odkrycia dzieł Adama Mickiewicza na nowo. 

Zdjęcia z wyjazdu do OCK w Ostrołęce w naszej szkolnej galerii.

/mz/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 243 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved