foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

W trosce o kultywowanie i pielęgnowanie tradycji ludowej na Kurpiach w naszej szkole w marcu br. zorganizowane zostały dla dzieci i młodzieży warsztaty robienia kwiatów z bibuły i krepiny do palm wielkanocnych.

Warsztaty poprowadziły nauczycielki naszej szkoły Krystyna Ogniewska i Magdalena Bendykowska, które pokazały od podstaw praktyczne wskazówki wykonania kwiatów z bibuły i krepiny oraz dzieliły się swoim doświadczeniem i wiedzą o kulturze ludowej. Instruktorki przedstawiły uczniom tradycję wykonywania kwiatów i palm oraz krótki rys historyczny związany z Niedzielą Palmową.

Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się z różnymi sposobami i technikami wykonywania kwiatów – od prostych do trudniejszych, wymagających mniejszego lub większego wkładu pracy i wprawy. Zapał do tworzenia mieli i młodsi i starsi. Wystarczyło trochę inwencji twórczej, zręczności i cierpliwości oraz krepina bądź bibuła, klej, nożyczki, druciki, aby powstały prawdziwe dzieła sztuki. Zrobiono różne kwiaty. Znalazły się wśród nich śliczne róże, krokusy, goździki, stokrotki, bazie i inne kwiaty. Kwiaty zrobione własnoręcznie zostały wykorzystane do wykonania palm.

Głównym celem warsztatów była aktywizacja społeczności szkolnej, integracja oraz przekaz tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. Była to również wspaniała okazja do kreatywnego spędzenia czasu, rozwijania zdolności manualnych i poczucia estetyki. Warsztaty były cennym doświadczeniem i dostarczyły uczniom wiele satysfakcji oraz radości. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów.

Zdjęcia z warsztatów w naszej szkolnej galerii.

/ko, mb/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 146 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved