foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Światowego Dnia Wody. Klasy IV – VIII uczestniczyły w Szkolnej Grze Terenowej pod hasłem „Szanuj wodę, ratuj przyrodę”. Uczestnicy mieli 120 minut na zaliczenie 6 baz (klasy 4-5) i 8 baz (klasy 6-8) oraz bazy niespodzianki, na której musieli wykazać się kreatywnością i wykonać zadania praktyczne.

Gra rozpoczęła się od zbiórki uczestników i przedstawienia obowiązujących zasad. O godzinie 8.35 jedenaście drużyn wyruszyło na trasę. Zadania prezentowały różny stopień trudności, w związku z tym uczestnicy musieli wykazać się skupieniem, uwagą, umiejętnościami matematycznymi oraz informatycznymi, gdyż większość zadań była zakodowana. Była to super zabawa, poruszająca bardzo ważny problem zanieczyszczeń i braku wody oraz zadań dla nas, jako obywateli „Zielonej Planety”, aby nadal nią była, a każdy człowiek ją zamieszkujący miał dostęp do czystej wody.

Grę przygotowali członkowie Koła Ekologicznego. Ta innowacyjna forma nauki i zabawy pozwoliła uczestnikom pogłębić swoją wiedzę na temat znaczenia wody dla życia na Ziemi oraz wyzwań z nią związanych. Zwiększyła świadomość uczestników na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą zanieczyszczenia i nieodpowiedzialne gospodarowanie zasobami wodnymi. Poprzez interaktywne zadania i wyzwania, uczestnicy mieli szansę lepiej zrozumieć konieczność ochrony wód i podejmowania działań na rzecz ich ochrony.

Dziękujemy za pomoc paniom Wioletcie Śniadach i Jolancie Puławskiej

A oto zwycięskie drużyny:
kategoria klasy VI-VIII:
miejsce I - klasa VIIb i VIIIb
miejsce II - klasa VIIIa
miejsce III - klasa VIa

kategoria klasy IV-V:
miejsce I - klasa IVa 
miejsce II - klasa IVb
miejsce III - klasa Va

Zwycięzcom gratulujemy.

/as/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 319 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved