foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

 Z okazji 100-lecia Lasów Państwowych, nasz szkoła zorganizowała 27 maja 2024 r. Ekologiczną Grę Terenową, której tematem przewodnim był las. Wydarzenie miało na celu nie tylko uczczenie tej ważnej rocznicy, ale również edukację uczestników na temat ekosystemów leśnych, ich znaczenia oraz sposobów ochrony środowiska naturalnego. Wzięło w niej udział osiem czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych Gminy Łyse i Myszyniec, które rywalizowały ze sobą, wykonując różnorodne zadania związane z tematyką leśną.

Gra rozpoczęła się o godzinie 9.50, kiedy to wszyscy uczestnicy zameldowali się na starcie. Po krótkim wprowadzeniu i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa, drużyny otrzymały mapy      i wskazówki dotyczące trasy, którą miały pokonać. Trasa gry prowadziła przez malownicze zakątki naszej miejscowości, a na każdym etapie na uczestników czekały różnorodne zadania.

Ekologiczna Gra Terenowa była doskonałą okazją do integracji oraz edukacji ekologicznej. Uczestnicy mieli okazję poznać leśne ekosystemy, nauczyć się rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt.

Po podsumowaniu wyników przez organizatorów, odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych drużyn. Tym razem najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Warmiaku, zdobywając I miejsce, II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zalasiu, zaś III miejsce przypadło drużynie z naszej szkoły, z klasy 8b pod opieką Anity Dąbrowskiej.

Zwycięzcom gratulujemy.

Patronat nad grą objęli Wójt Gminy Łyse - Grzegorz Fabiszewski oraz Nadleśnictwo Myszyniec.

Dziękujemy serdecznie sponsorom, którzy naszą inicjatywę wsparli finansowo: Wójt Gminy Łyse, Nadleśnictwo Myszyniec, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Piekarnia Łyse Jarosław Zakrzewski.

Dziękujemy GOKSiR w Łysych i Radzie Rodziców naszej szkoły za miłą i owocną współpracę.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

/as/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 1298 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved