foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Niezmiernie miło nam poinformować, iż uczennica ósmej klasy – Julia Parda-Żuromska została laureatką Konkursu Przedmiotowego z języka niemieckiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Konkurs przedmiotowy z języka niemieckiego przebiegał w trzech etapach: szkolnym, rejonowym oraz wojewódzkim, gdzie o tytuł Laureata ubiegali się Najlepsi z Najlepszych z całego województwa mazowieckiego. W każdym z etapów uczennica musiała wykazać się dużą wiedzą nie tylko z zakresu umiejętności językowych, ale również wiedzą dotyczą geografii, kultury, historii, literatury, sztuki, polityki, filmu oraz sportu krajów niemieckiego obszaru językowego: Niemiec, Austrii, Szwajcarii oraz Liechtensteinu.

Swoje zmagania w trzech etapach konkursu Julia rozpoczęła już w październiku 2023 r., a zakończyła w lutym 2024 r. W ostatnim, wojewódzkim etapie wzięło udział 27 uczniów, natomiast tytuł Laureata otrzymało 8 uczniów. Nasza Uczennica pod względem ilości punktów, zdobyła II miejsce.

Oprócz niewątpliwej satysfakcji, bycie laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego dało Julii przywilej zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z języka obcego (przy wyborze języka niemieckiego) z wynikiem 100%, możliwość wyboru dowolnej szkoły ponadpodstawowej w całej Polsce z gwarancją przyjęcia do niej oraz ocenę celującą z języka niemieckiego na koniec roku szkolnego.

„Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj  mnie, to się nauczę.” - Benjamin Franklin

Swój wspaniały wynik Julia osiągnęła dzięki wytężonej i rzetelnej pracy, wytrwałości oraz pasji do poznawania języka niemieckiego, kultury i tradycji naszych zachodnich sąsiadów.

Składamy Julii serdeczne gratulacje, życzymy wielu dalszych sukcesów, niech zdobycie tego zaszczytnego miejsca przyniesie jej wiele satysfakcji i stanie się motywacją do dalszego rozwoju i realizacji wymarzonych celów.

Wyrazy uznania kierujemy również do nauczyciela języka niemieckiego - Agnieszki Czyż, która z wielkim zaangażowaniem przygotowywała uczennicę do udziału w konkursie.

Gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów! Zachęcamy do zerknięcia na zdjęcia

/ac/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved