foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

„A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą.
Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”.
F. K. Dmochowski

Przed nami Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, coroczne święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej.

Dzień ten ma przypominać nam wszystkim o różnorodności językowej, o tym iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.

Zespół przedmiotów humanistycznych zaprasza uczniów naszej szkoły do uczczenia tego święta i wzięcia udziału w konkursie „Jestem bohaterem literackim”. Szczegóły dostępne są w  Regulaminie konkursu „Jestem bohaterem literackim” (504 KB).
/ug; bn/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 230 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved