foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Przed budynkiem naszej szkoły stanie wiosną ogromne, czerwone, metalowe serce na plastikowe nakrętki. Obecnie znajduje się w budynku szkoły ze względu na panujące warunki atmosferyczne.

Placówka już od wielu lat włącza się w akcję zbierania plastikowych nakrętek dla potrzebujących dzieci. Akcja pozwala nam wszystkim uświadomić sobie jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy, a także uczy uczniów szkoły kształtowania postaw społecznych.

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno - ekologicznych, polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Każdy mieszkaniec gminy Łyse może wrzucić nakrętki do serca, a tym samym nieść pomoc potrzebującym.

Inicjatorką tego pomysłu była mama dzieci uczęszczających do naszej szkoły - Aleksandra Perzan, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dziękujemy pani Oli oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w akcję.

Szczególne podziękowania składamy Wójtowi Gminy Łyse Grzegorzowi Fabiszewskiemu, który okazał „wielkie serce” i sfinansował tak bardzo cenny, niosący nadzieję oraz pomoc potrzebującym dzieciom dar.

Szkolna galeria. 
/kw/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved