foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

"Kto będzie kochał serdeczny swój zakątek, ten Ojczyznę całą również będzie miłował."
Adam Chętnik

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Konkursie Gadki Kurpiowskiej „Moziem o Kurpsiach po kurpsiosku” organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Łysych, który odbył się 5 marca 2021 r. Reprezentacja uczniów od klasy I do VIII wspaniale przedstawiła gadki w gwarze kurpiowskiej. Z przyjemnością informujemy o laureatach:

kategoria do 12 lat:

I miejsce – Weronika Sawicka, kl. Ic, „Księzoska ziśnia”,
II miejsce – Julia Mikulska, kl. I a, „Jek u Geni kartofle kopali”,

kategoria od 13 do 18 lat:
I miejsce – Julia Szmigiel, kl. VIIb, „Zielganocna palma”,
III miejsce – Aleksandra Olszewska, kl. VIIIa, „Rajby”.

Konkurs miał na celu przedstawienie opowiadań z życia Kurpiów, zarówno z dawnych czasów, jak i współczesnych. Jednocześnie był doskonałą okazją, aby pokazać piękno naszego kurpiowskiego folkloru.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za poświęcony czas i zaangażowanie włożone w przygotowanie swoich występów konkursowych. Gratulujemy zwycięzcom.

Więcej zdjęć z konkursu można zobaczyć w szkolnej galerii oraz na stronie Urzędu Gminy Łyse.
/mz/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved