foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Światowy Dzień Wody przypada na dzień 22 marca. Ale, czy tylko w tym dniu powinniśmy racjonalnie gospodarować jej zużyciem? Oczywiście, że nie. Od wielu lat toczy się dyskusja dotycząca zmian klimatycznych zaburzających cykl krążenia wody w przyrodzie. Pojawiło się pojęcie suszy hydrologicznej, czyli obniżenia poziomu wód gruntowych, wysychania zbiorników wodnych, zmniejszania przepływu wody w rzekach, powstające na skutek zmian częstotliwości i intensywności opadów deszczu, powodzi i suszy.

Co więc możemy zrobić?  Włączmy się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Zróbmy szum wokół wody”. Ogłaszamy konkurs, który polega na opracowaniu „Zasad dotyczących racjonalnego korzystania z zasobów wodnych”.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I - VIII. Szczegóły w Regulaminie konkursu "Zróbmy szum wokół wody" pdf (515 KB)
Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji o gospodarowaniu wodą znajdziecie w szkolnej galerii.
/as/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved