foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Miesiąc Języka Ojczystego to inicjatywa Koła Naukowego Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia, działającego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Miło nam poinformować, że w tym roku nasza szkoła włączyła się w powyższą inicjatywę. Uczennice klasy VII przedstawiły gadki kurpiowskie. Karolina Drężek przybliżyła opowiastkę pt. „Ło kołacu i chytrym chłopsie”, a Julia Szmigiel zaprezentowała gadkę pt. „Jek to nasa Kasiunia fafernuchy psiekła” autorstwa Urszuli Gawrych - nauczycielki języka polskiego.

25 kwietnia br. komisja konkursowa powołana przez Dziekana Wydziału Polonistyki UJ oceniła 62 prace i wytypowała finalistów. Wśród nich znalazła się prezentacja Julii Szmigiel.

Dziękujemy dziewczętom za promowanie kultury kurpiowskiej. Julce życzymy sukcesu w kolejnym etapie i liczymy na to, że jej występ podbije również serca internautów.

Uwaga!

To dzięki naszej społeczności szkolnej Julia może otrzymać nagrodę publiczności. Głosowanie trwa od 28 kwietnia do 19 maja 2021 r. Udział w głosowaniu można wziąć poprzez portal YouTube i Facebooka. Liczymy na Wasze polubienia.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji Julii i oddania na nią głosu. Zasady głosowania.

/ug/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved