foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

„Aby mierzyć drogę przyszłą,
trzeba wiedzieć , skąd się wyszło.”
Cyprian Kami Norwid

Po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w inicjatywę „Miesiąc Języka Ojczystego” organizowaną przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wraz z Kołem Naukowym Językoznawców Studentów UJ. im. Mieczysława Karasia.

Jedna z podopiecznych przygotowanych przez Urszulę Gawrych - Julia Szmigiel zdobyła tegoroczną nagrodę publiczności w kategorii młodzieżowej oraz została finalistką konkursu i otrzymała wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie na Gadkę „Gadajcie, coście we wsi jadali”.

Julia Szmigiel z wielką charyzmą i impetem przedstawiła w gadce kurpiowskiej historię Kasiuni, która „fafernuchy psiekła”. Przybliżyła sytuację wiejskich dzieci oraz młodzieży, przeżywających niejednokrotnie różnorodne problemy, ale cieszących się z faktu bycia razem.

Gratulujemy Julii, życzymy kolejnych sukcesów oraz liczymy na to, że jej miłość i entuzjazm do kultury kurpiowskiej zaowocuje rozsławieniem tego pięknego i jedynego w swoim rodzaju folkloru. 

Dziękujemy Wam za obejrzenie prezentacji konkursowej i przyczynienie się do zdobycia przez Julię Szmigiel nagrody publiczności. W głosowaniu online nasza Kurpianeczka zdobyła największą ilość głosów i podbiła serca wielu internautów.

/ug/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 229 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved