foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

1 czerwca 2021 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka - Wesoło i zdrowo, bo rekreacyjnie i na sportowo.

W klasie IIa dzień ten został zorganizowany we współpracy z rodzicami. Rozpoczął się wręczeniem upominków przygotowanych przez rodziców. Następnie dzieci grały w gry planszowe, grillowały wspólne z rodzicami na dziedzińcu GOK, rysowały kredą na asfaltowej części boiska a na koniec wzięły udział w grach i zabawach ruchowych na boisku szkolnym.

W klasie IIb odbyły się gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym oraz placu zabaw, gry planszowe, kalambury, rysowanie, odgadywanie haseł oraz dowolne zabawy z przyniesionymi przez dzieci zabawkami, poczęstunek przygotowany przez rodziców oraz wręczenie upominków.

Program obchodów Dnia Dziecka w klasie IIc obejmował gry i zabawy planszowe w klasie, upominki przygotowane przez rodziców oraz piknik na łące.

Dzień Dziecka w klasach IIIa i IIIb rozpoczął się od przywitania uczniów i złożenia życzeń. Na początku dzieci lepiły z plasteliny w grupach. Z dużą przyjemnością i zaangażowaniem wzięły udział w tej twórczej pracy. Powstały piękne kolorowe makiety. Uczniowie grali w gry planszowe. Najbardziej do gustu przypadły im kalambury i koło fortuny. Później dzieci zostały poczęstowane słodkim upominkiem. Na koniec zrobiły sobie pamiątkowe tatuaże. 

Uczniowie klasy IVa i IVb uczestniczyli w wycieczce do Nadleśnictwa Myszyniec - Zawodzie. Pierwszym punktem było spotkanie z leśniczymi, podczas którego dzieci poznały wiele ciekawostek o zwierzętach i roślinach naszych lasów. Zdobytą wiedzę wykorzystały w zabawie terenowej „Podchody”. Udział w tej grze był dla  uczniów doskonałą okazją do integracji i uczył współpracy w grupie. Po emocjonującej rywalizacji nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

W klasach Va i VIc uczniowie spędzili aktywnie czas na Rezerwacie Torfowisko Serafin. Program spotkania obejmował wycieczkę rowerową, spotkanie z leśnikami, gry i zabawy terenowe, ognisko i pieczenie kiełbasek.

Klasa Vb wraz z wychowawcą i kilkorgiem rodziców spotkała się na ognisku w  Rolniczym Centrum Integracyjno – Szkoleniowym w Złotej Górze. Program spotkania obejmował ognisko oraz gry i zabawy integracyjne.

Uczniowie klasy VIa integrowali się w klasie. Chłopcy grali w „Uno” a dziewczęta w „Państwa miasta”. Następnie klasa wybrała się na wycieczkę krajoznawczą po Łysych zakończoną wspólnym posiłkiem w pizzerii Latino. Na koniec obchodów Dnia Dziecka w szkole uczniowie rozegrali między sobą mecz piłki nożnej.

Uczniowie klas VIIb, VIIIa oraz VIIIb  udali się na rajd rowerowy do Gospodarstwa Agroturystycznego Krzyżewscy w Lipnikach. Rajd został poprzedzony pogadanką przeprowadzoną przez policjanta na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Wszyscy uczniowie odpowiednio przygotowali się do rajdu, mieli sprawne rowery oraz kamizelki odblaskowe. Podczas przejazdu przestrzegali zasad ruchu drogowego. W Gospodarstwie Agroturystycznym  Krzyżewscy spędzili miło czas przy ognisku, piekli kiełbaski, słuchali muzyki, współzawodniczyli w grach i zabawach sportowych: grali w siatkówkę, badmintona, rzucali do celu. Przed powrotem otrzymali słodycze. W dobrych humorach bezpiecznie wrócili do szkoły.

Uczniowie klasy VIIc uczestniczyli w warsztatach kulinarno - regionalnych przygotowanych przez wychowawcę klasy. W szkole pachniało tradycyjnymi wypiekami z dawnych lat. Na warsztatach kulinarnych wykonano regionalną potrawę jaką były „Fafernuchy”. To regionalny przysmak kurpiowski w postaci ciasteczek w kształcie kopytek, które zostały wpisane na listę produktów tradycyjnych województwa mazowieckiego. Dawniej wypiekano je z mąki żytniej i pasternaku. Obecnie pasternak zastąpiono marchwią. Po upieczeniu dokonano degustacji, wszystkim uczestnikom bardzo smakowały kurpiowskie wypieki. Poczęstowano również dzieciaki z innych klas, nauczycieli i pracowników szkoły. Kulinarne zmagania okazały się świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu, na integrację klasy oraz relaks, a może nawet odkrycie talentu piekarza, kto wie…

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że Dzień Dziecka był bardzo udany. Zapraszamy do galerii na kilka ujęć z obchodów tego wyjątkowego dnia.

/jp/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 175 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved