foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

W końcu nadszedł 25 czerwca. Dzień, na który wyczekiwali wszyscy, uczniowie, nauczyciele, rodzice. Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/21. To był kolejny rok w dobie koronawirusa. Przez większość czasu uczyliśmy się zdalnie. Dopiero od 31 maja br. wszyscy powróciliśmy do nauki stacjonarnej.

W dzień zakończenia roku szkolnego uczniowie klas 0 - VII spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych i odebrali świadectwa o godz. 9.30. Pożegnanie uczniów klas ósmych nastąpiło o godz. 10.00. Tegoroczni absolwenci weszli na halę sportową krokiem poloneza. Ważnym momentem akademii było przekazanie sztandaru szkoły oraz flagi państwowej przez przedstawicieli klas ósmych kolegom i koleżankom z klas siódmych. Nasza społeczność szkolna dumna jest, iż posiada sztandar szkoły, który w tym roku został odnowiony dzięki wsparciu finansowemu Krystyny Bałdygi – naszej emerytowanej dyrektor i wieloletniej nauczycielce. Jesteśmy wdzięczni za tak wspaniały gest. Przekazanie sztandaru i flagi państwa to zawsze niezwykle podniosła i ważna chwila.

Następnie głos zabrała dyrektor Marzena Pliszka, która przywitała gości, rodziców oraz zebranych uczniów i nauczycieli. Podziękowała wszystkim za pracę w minionym roku szkolnym, który okazał się wyzwaniem dla wszystkich ze względu na sytuację epidemiologiczną. Podkreśliła, że praca w roku szkolnym 2020/21 wymagała zaangażowania i poświęcenia zarówno ze strony nauczycieli, jak i uczniów. Słowa pożegnania do absolwentów skierowali młodsi koledzy i koleżanki. Przedstawiciele klas ósmych podziękowali wszystkim za trud włożony w nauczanie i wychowanie podczas ośmioletniej nauki w szkole, po czym nastąpił przyjemny moment dla tych uczniów klas VIII, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz nienagannej postawie przez cały rok szkolny, osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Otrzymali oni świadectwa z wyróżnieniem, a ich rodzice – listy gratulacyjne. Wielu absolwentów aktywnie uczestniczyło w życiu szkoły i działało na rzecz środowiska lokalnego. Uczniowie ci występowali w zespole kurpiowskim, kole teatralnym, udzielali się jako wolontariusze, pracowali w samorządzie uczniowskim, reprezentowali szkołę w konkursach i w zawodach sportowych.

W tym roku szkolnym po raz pierwszy zostały przyznane statuetki „Primus Inter Pares” (pierwszy wśród równych sobie). Na statuetkach widnieje logo szkoły, które zostało zaprojektowane jako znak graficzny, identyfikujący naszą placówkę. Tytuł „Primus Inter Pares” przyznała Rada Pedagogiczna uczniom, którzy od klasy IV do klasy VIII uzyskiwali średnią ocen co najmniej 4,75 i wzorową ocenę z zachowania. Uzyskali go: Martyna Brodzik, Karolina Mazuch, Olga Szwajdych, Sylwia Sitarska, Piotr Pliszka, Iga Dąbrowska, Dawid Drężek, Dawid Parzych, Sebastian Parzych, Kinga Bałdyga. Podziękowano również osobom, które na co dzień okazują pomoc i wsparcie dla społeczności szkolnej. Przyznano im zaszczytny tytuł „Przyjaciela Szkoły”. Są to: Grzegorz Fabiszewski – Wójt Gminy Łyse, ks. Krzysztof Dylewski – Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych, Barbara i Józef Bałdyga – właściciele Zakładu Przetwórstwa Mięsnego JBB oraz Krystyna Bałdyga. Statuetki zostały zakupione z funduszu Rady Rodziców. Słowa podziękowania za zaangażowanie, trud i serce włożone w pracę na rzecz szkoły zostały skierowane do sołtysa miejscowości Łyse oraz rodziców.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy przede wszystkim gratulowali absolwentom i życzyli nam wszystkim udanego, bezpiecznego wypoczynku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii

/bn/

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved