foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Z wielka przyjemnością informujemy o sukcesie, który odniosła nasza uczennica Julia Mikulska z kl. IV, w XXXVIII Konkursie Recytatorskim „Kurpie Zielone w Literaturze”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży literaturą Kurpiowszczyzny, ukazującą bogate tradycje historyczne, ludzi i pejzaż, a także uwrażliwienie młodych ludzi na piękno poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich i rozwijanie umiejętności przekazywania swoich przemyśleń w formie poetyckiej.

Julia zajęła III miejsce w kategorii uczniów klas I-IV szkoły podstawowej, prezentując gadkę kurpiowską pt. „Jek u Geni kartofle kopali”. Z dużą charyzmą przedstawiła dowcipną historię z dawnych czasów, gdy pierwszy raz pojawiła się we wsi kopaczka do ziemniaków.

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łysych była jedną z wielu, które zgłosiły się do konkursu. Finał poprzedziły eliminacje gminne zorganizowane w dziesięciu bibliotekach publicznych gmin kurpiowskich położonych na terenie czterech powiatów. Wzięło w nich udział 173 uczestników. Jesteśmy dumni z naszej uczennicy, która wyróżniła się wśród tylu utalentowanych osób.

Serdecznie dziękujemy organizatorom wydarzenia, którymi byli: Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Gomulickiego w Ostrołęce, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Ostrołęce, Powiat Ostrołęcki oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. W. Skierkowskiego w Myszyńcu. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do pracowników Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych za okazaną pomoc.

Uroczyste wręczenie nagród laureatce odbyło się 16 czerwca w Bibliotece Publicznej w Łysych. Zdjęcia z uroczystości odebrania nagród w naszej galerii

/mz/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved