foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

W środę (29 września br.) uczniowie klas trzecich odwiedzili Muzeum Kurpiowskie w Wachu. Była to wspaniała okazja do poznania kultury i tradycji kurpiowskich. Gospodarze – pan Zdzisław i pani Laura – z pasją opowiadali, jak dawniej żyło się na ziemi kurpiowskiej, gdy głównym zajęciem była uprawa roli i przygotowywanie posiłków. Dzieci mogły podziwiać setki eksponatów związanych z Kurpiami, w tym te najcenniejsze: portrety rodzinne, rękodzieło, stroje kurpiowskie oraz mnóstwo narzędzi codziennego użytku.

Na wycieczce nie zabrakło też zabaw integracyjnych na świeżym powietrzu, które były prowadzone w formie rywalizacji grupowej. Wizyta w muzeum zakończyła się ogniskiem, przy którym dzieci wspólnie piekły kiełbaski.

/mp/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 214 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved