foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski  serdecznie zapraszają całą społeczność naszej szkoły do udziału w akcji charytatywnej „ Zosia kontra SMA”.

Chcemy pomóc małej Zosi w walce ze straszną chorobą SMA 1 (rdzeniowym zanikiem mięśni). Jedynym ratunkiem dla niej jest terapia genowa za 9,5 mln zł. W linku można przeczytać cały opis historii maleńkiej dziewczynki, która potrzebuje wsparcia ludzi dobrej woli.

https://www.siepomaga.pl/zosia-sma

W naszej szkole akcja rozpocznie się w poniedziałek 18 października, potrwa do piątku 22 października 2021 r. Uczniowie wraz z opiekunami  przygotują  stoisko ze słodkimi przekąskami (ciasto, babeczki, ciasteczka i inne słodkości) oraz drobiazgami, które można będzie kupić. Zebrane pieniądze trafią do puszek, a te zostaną przekazane fundacji koordynującej zbiórkę dla Zosi.

Bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu słodkości na stoisko. Zwracamy się do uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę akcję. Jeśli ktoś może przynieść coś słodkiego (i nie tylko), prosimy o zgłoszenie tego wychowawcy klasy lub opiekunom wolontariuszy: Anicie Dąbrowskiej i Monice Zakrzewskiej.

Zachęcamy do tego, aby pomóc Zosi. Wierzymy, że wśród nas znajdzie się wiele osób o wielkim sercu.

/mz/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2022 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved