foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli 26 października br. w spotkaniu autorskim z Małgorzatą Karoliną Piekarską, które zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łysych.

Małgorzata Piekarska opowiedziała o początkach swojej twórczości. Przyznała, że już w wieku 8 lat zdecydowała, że będzie pisarką. Na początku były to tylko wymyślane i opowiadane historie. Gdy miała 9 lat, postanowiła, że zacznie to wszystko spisywać. I tak oto jest dziś autorką takich pozycji jak: „Klasa pani Czajki”‘, „Dziewiętnastoletni marynarz”, „Tropiciele”, „Dzika”, „LO-teria”, „Kurs dziennikarstwa dla samouków”, „Czucie i Wiara”, „Syn dwóch matek”, „Licencja na dorosłość” czy „Drzewo Maurycego”.

Niektóre książki zostały przetłumaczone na język ukraiński. Pisarka podczas spotkania zaprezentowała swoje utwory, krótko omówiła ich treść. Są one skierowane do młodzieży, opowiadają o codziennych problemach, przyjaźniach, pierwszych miłościach. Uczą patriotyzmu i historii naszego kraju, ale podejmują też trudne tematy, jak tolerancja, rasizm, akceptacja. 

Prezentacja multimedialna oraz czytane fragmenty książek Małgorzaty Piekarskiej na pewno zachęciły wielu uczniów do sięgnięcia po jej utwory. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia - galeria szkolna.

/bn/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 201 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved