foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Uczniowie klas IVa i IVb wraz opiekunami wybrali się 27 października 2021 r. na wycieczkę do stolicy Podlasia - Białegostoku. Dzień wypełniony atrakcjami rozpoczął się od wizyty w Epi-Centrum Nauki. Przez dwie godziny uczniowie poznawali tajniki wiedzy i ciekawostki z różnych dziedzin, m.in.: optyki, medycyny, automatyki, mechaniki, transportu. Mieli niepowtarzalną okazję stać się kierowcą samochodu wyścigowego lub pilotem samolotu. Wielką popularnością cieszyło się stanowisko z goglami VR, które umożliwiały ekstremalną przejażdżkę górską kolejką.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Pałacu Branickich. Piękna pogoda sprzyjała spacerom, więc uczniowie rozpoczęli wędrówkę od obejrzenia pałacowych ogrodów. Duże wrażenie zrobiła na wszystkich ich górna część. Pani przewodnik wyjaśniła, że to ogród francuski, charakteryzujący się licznymi fontannami i klombami. Spacerując alejkami, można było podziwiać bukszpany oraz kamienne rzeźby.

Następnie grupa udała się do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji mieszczącego się w prawym skrzydle Pałacu Branickich. Tam uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach, podczas których każdy wykonał dla siebie pamiątkowe mydełko. Ponadto poznali historię lecznictwa, obejrzeli eksponaty związane z aptekarstwem na Podlasiu oraz wyposażenie dawnych gabinetów: stomatologicznego, laryngologicznego oraz radiologicznego.

Wzbogaceni wiedzą z dziedziny medycyny i farmacji uczestnicy wycieczki pojechali do Jumper Park Trampolin. Czekały tam na uczniów różne atrakcje: trampoliny, wymiatacz, tory przeszkód, wieża do skoków na poduchę powietrzną, ścianka wspinaczkowa. Trenerzy zorganizowali zawody, w których wzięły udział chętne osoby. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Ostatnim punktem tego dnia pełnego wrażeń był posiłek, po którym grupa wyruszyła w drogę do domu. To była niezapomniana wycieczka! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć

/ab/

 

 

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved