foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

 

Uczniowie klas VIII wzięli udział 28 października 2021 r. w wycieczce do Warszawy, której głównym punktem było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki niemałej dawce wiedzy i faktów historycznych, przybliżonych przez przewodnika, uczniowie mogli powrócić do zdarzeń, jakie miały miejsce podczas II wojny światowej, a szczególnie w naszej stolicy w roku 1944. W skupieniu przysłuchiwali się przewodnikowi relacjonującemu zdarzenia i podążali krokiem Powstańców, którzy oddali życie za wiarę i nadzieję o wolną i niepodległą Polskę.

Podczas zwiedzania obejrzeliśmy dużo eksponatów dotyczących historii powstania. Były to hełmy, mundury i ubrania powstańców, pistolety, karabiny, legitymacje, listy powstańców i biało-czerwone opaski. Były też barykady, za którymi kryli się powstańcy, motocykle, na których się przemieszczali oraz wiele innych eksponatów znajdujących się w muzeum.

W Muzeum Powstania Warszawskiego uczniowie obejrzeli również trójwymiarowy film "Miasto ruin". Jest to realizacja pierwszej w Polsce cyfrowej rekonstrukcji miasta zniszczonego podczas II wojny światowej. Obraz w sugestywny sposób oddaje grozę i skalę zniszczeń stolicy w 1945 roku. Z ust uczniów padły deklarację powrotu do MPW oraz stwierdzenia, że czas w nim spędzony był dla nich wyjątkową lekcją historii.

W ramach relaksu nie obyło się również bez dawki rozrywki i humoru. W tym celu uczniowie udali się do kręgielni Hula Kula i kina Cinema City, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności sportowe oraz obejrzeć niepowtarzalny film pt. „Rodzinka rządzi".

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Z żalem żegnaliśmy Warszawę, która odcisnęła w naszych sercach swój ślad. Mamy nadzieję, że ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

/ug, ko/

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved