foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Kilka dni temu korytarze naszej szkoły wypełniły się zapachami ciast, ciasteczek, babeczek i różnorodnych deserów. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli - ludzi dobrego serca przygotowano na szkolnym korytarzu stoiska, na których można było wesprzeć szczytny celNa jednym stoisku można było zakupić słodkości, na innym przeróżne gadżety - maskotki, gry, puzzle, piórniki, długopisy, bransoletki i wiele innych przedmiotów. Członkowie i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego, a także nauczyciele i wychowawcy ruszyli do pomocy.

Cel był wyjątkowy - wsparcie zbiórki na najdroższy lek świata potrzebny w ratowaniu życia półrocznej Zosi Bigos. Kiermasz przyciągnął wielu spragnionych słodkości uczniów i pracowników szkoły.

Dzięki Waszej wrażliwości i ofiarności udało się zebrać 12165,60 złotych. Naszą cegiełkę od razu przekazaliśmy na konto fundacji. Kilka dni później dowiedzieliśmy się, że pełna kwota niezbędna do leczenia Zosi została zebrana!

Wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i włączyli się w akcję, składamy wyrazy wdzięczności! Szczególne podziękowania kierujemy do naszych uczniów i rodziców, którzy przynosili wykonane przez siebie przepyszne wypieki i desery, a także wspaniałe gadżety na sprzedaż! Do naszej akcji przyłączyły się Przedszkole Niepubliczne „Chatka Puchatka” i Samorządowe Przedszkole w Łysych. Dziękujemy paniom przedszkolankom, rodzicom i dzieciom za owocną współpracę. Serdeczne podziękowania kierujemy również do pracowników Urzędu Gminy Łyse i Rady Gminy, Radnych Powiatowych oraz księży z naszej parafii za włączenie się w akcję i hojność. Dziękujemy Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego JBB oraz Piekarni Łyse za przekazanie gadżetów na sprzedaż.

Losy Zosi możemy śledzić klikając w link. A zdjęcia z naszej akcji możemy zobaczyć w galerii szkolnej.

"Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby!"

/ad/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved