foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” samorząd szkolny wraz z opiekunem i koordynatorem akcji udali się 28 października 2021 r. na cmentarz parafialny w Łysych, gdzie zapalili znicze oraz upamiętnili zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły powagą i chwilą ciszy.

Dwa dni później, w ramach tej samej akcji „Szkoła pamięta” Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunem uczestniczyło w porządkowaniu cmentarza.

Cała akcja odbywała się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii lokalnej i ogólnokrajowej. Jej celem jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne zarówno dla kraju postaci i wydarzenia, jak również zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o osobach szczególnie ważnych dla naszego regionu.

Zdjęcia z naszych działań znajdują się w galerii szkolnej.

/sz/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved