foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Drodzy Uczniowie,

z przyjemnością informujemy o wynikach V Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej „Z pieśnią ku Wolności” zorganizowanego pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Łyse - Grzegorza Fabiszewskiego.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Łyse. Zadaniem uczestników była prezentacja jednego utworu o treści patriotycznej. Przegląd przeprowadzony został w następujących kategoriach:

kategoria I: klasy 0-I,
kategoria II: klasy II-III,
kategoria III: klasy IV-VI,
kategoria IV: klasy VII-VIII

Celem zorganizowanego przeglądu było zaprezentowanie dziecięcych umiejętności wokalnych, rozwijanie zainteresowań i zdolności muzycznych, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na wartości patriotyczne, rozbudzanie w sercach młodego pokolenia miłości do ziemi ojczystej.

Występy uczestników oceniało jury w składzie: dyrektor szkoły - Marzena Pliszka, wicedyrektor szkoły - Agata Siwak, ks. Michał Konopka, Elżbieta Czyż, Agnieszka Świerszcz oraz Krystyna Ogniewska. Powołana komisja w każdej kategorii przyznała następujące miejsca:

kategoria I - klasy 0-I:

1 miejsce – Hanna Szczęsna, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łysych;
2 miejsce – Maria Gregorczyk, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łysych;
3 miejsce – Jagoda Bałdyga, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łysych

kategoria II - klasy II-III:

1 miejsce – Aleksandra Kosiorek, Szkoła Podstawowa w Zalasiu;
2 miejsce – Wiktoria Bakuła, Szkoła Podstawowa w Warmiaku;
3 miejsce – Zuzanna Radoch, Szkoła Podstawowa w Łysych;

kategoria III - klasy IV-VI:

1 miejsce – Wiktoria Puchalska, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łysych;
2 miejsce – Błażej Zapert, Szkoła Podstawowa w Warmiaku;
3 miejsce – Nadia Trzcińska, Szkoła Podstawowa w Wejdzie;

kategoria IV - klasy VII-VIII:

1 miejsce – Gabriela Zapert, Szkoła Podstawowa w Warmiaku;
2 miejsce – Michał Samul, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łysych;
3 miejsca – Kinga Tobojka, Szkoła Podstawowa w Dębach.

Wszystkim uczestnikom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Laureatów konkursu wraz z opiekunami zapraszamy po odbiór nagród, których wręczenie nastąpi podczas uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości - 12 listopada 2021 r. o godzinie 13.00 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych. W związku ze stanem epidemii prosimy o zastosowanie się do wytycznych covidowych – dezynfekcję rąk, zachowanie dystansu oraz zakrycie ust i nosa podczas uroczystości.

Organizatorami konkursu byli: Agnieszka Świerszcz, Elżbieta Czyż, Krystyna Ogniewska oraz ks. Michał Konopka. Zdjęcia z przeglądu znajdują się w naszej szkolnej galerii.

/ko; aś/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved