foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

8 listopada 2021 r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Zofią Stanecką, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łysych. W spotkaniu z Zofią Stanecką – autorką kultowej i bardzo lubianej  serii książek o Basi – wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas pierwszych.

Pisarka szybko nawiązała kontakt z dziećmi, przez co najmłodsi chętnie włączali się w dyskusję, zadawali i odpowiadali na pytania. Podczas spotkania pani Zofia opowiadała o tym jak wygląda praca pisarza oraz jak niezwykle istotna w tym zawodzie jest wyobraźnia. Autorka przybliżyła również słuchaczom jak powstaje książka, kto pracuje nad jej powstaniem i ostatecznym kształtem.

Opowieściom towarzyszyły zadania, zagadki i wspaniałe ilustracje wykonywane przez samą autorkę. Uczniowie byli zachwyceni, oby więcej takich spotkań. Zdjęcia z wydarzenia w szkolnej galerii.

/iz; kw/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved