foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

10 listopada 2021 r. nasza społeczność szkolna postanowiła uczcić Narodowe Święto Niepodległości. Już od rana panował uroczysty i podniosły nastrój, kiedy na korytarzach szkolnych pojawili się pierwsi uczniowie w odświętnych strojach, z biało-czerwonymi kotylionami.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną to święto wyglądało zupełnie inaczej niż zwykle. Nie mogliśmy spotkać się wszyscy razem, by wspólnie odśpiewać hymn i uczestniczyć w uroczystej akademii… Jednakże, nie przeszkodziło nam to uczcić ten niezwykły i ważny dla nas wszystkich Polaków dzień.

Na szkolnych korytarzach pojawiły się okolicznościowe gazetki i biało-czerwone ozdoby. W każdej klasopracowni można było dostrzec różne dekoracje w patriotycznych barwach. O symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali hymn państwowy w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Na zajęciach nie zabrakło też rozmów i pogadanek o tym, że możemy żyć we własnym i wolnym kraju dzięki bohaterom, którzy poświęcili za to swoje życie. A my powinniśmy starać się tę wolność utrzymać i dbać o nią, by przekazać ją następnym pokoleniom.

Zachęcamy do obejrzenia migawek z wydarzenia umieszczonych w galerii szkolnej.

/bn/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved