foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

„Powiedz mi mateczko
Powiedz mi mateczko
Czy na całej Ziemi
Kłosy takie złote
I trawa się mieni (…)”
Karolina Drężek

Miło nam poinformować, że Karolina Drężek – uczennica klasy VIIIb zajęła III miejsce w XXVIII Konkursie Poetyckim o zasięgu regionalnym „Kurpie Zielone w Literaturze” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle.

Wyniki zmagań zostały ogłoszone 23 listopada 2021 r. W konkursie promującym kulturę kurpiowską wzięło udział ponad pięćdziesięcioro uczniów ze szkół podstawowych naszego powiatu. Według relacji przedstawicieli komisji konkursowej poziom prac literackich był bardzo wysoki. Naszą szkołę prezentowały dwie uczennice klasy ósmej – Karolina Drężek i Julia Szmigiel. Dziewczęta przedstawiły prace poetyckie o tematyce kurpiowskiej.  W swoich wierszach uwieczniły uroki i wyjątkowy charakter kultury kurpiowskiej oraz przywiązanie do jedynego w swoim rodzaju folkloru. Opiekę merytoryczną nad uczennicami sprawowała nauczycielka języka polskiego Urszula Gawrych.  

Gratulujemy sukcesu i życzymy weny twórczej na kolejne lata.

/ug/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2022 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved