foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Uczniowie klas Va i Vb wzięli udział w akcji „BohaterON w Twojej szkole”. To część ogólnopolskiej kampanii, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

Dwugodzinne zajęcia historii zostały przeprowadzone w oparciu o scenariusz zajęć „Mały roznosiciel nadziei”, wzbogacone dodatkowymi materiałami audio. Na lekcjach techniki uczniowie przygotowali kartki z życzeniami dla Powstańców, które zostały przesłane na adres Fundacji Sensoria.

„BohaterON” to projekt, który uczy, budzi kreatywność, ale przede wszystkim wzrusza. Na pewno warto było wziąć w nim udział. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć uczniów z ich pracami.

Koordynatorami akcji były Beata Nicewicz i Katarzyna Rynkiewicz.

/bn/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2022 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved