foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 dla klas siódmych i ósmych odbyło się w piątek 24 czerwca br. Na początku odbyło się przekazanie sztandaru szkoły i flagi państwa młodszym kolegom i koleżankom z klas siódmych. Po tym odśpiewano hymn szkoły i złożono uroczyste ślubowanie. Dyrektor szkoły Marzena Pliszka przywitała zaproszonych gości: Przewodniczącego Rady Gminy Łyse – Stanisława Liska oraz Radnych Powiatowych: Stanisława Lipkę i Andrzeja Lisa, rodziców, pracowników szkoły i uczniów.

Uroczystość nabrała powagi, gdy uczniom rozpoczęto wręczać świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, dyplomy absolwenta i statuetki „Primus Inter Pares”. Rodziców wyróżnionych uczniów uhonorowano listami gratulacyjnymi. Nie zabrakło także części artystycznej przygotowanej przez uczniów, w której doceniono wysiłek i trud pracy nauczycieli. Podczas akademii były słowa uznania skierowane do rodziców, nauczycieli i uczniów. Dyrektor szkoły wręczyła podziękowania za okazane wsparcie, zaangażowanie oraz współpracę Pani Elżbiecie Chrzanowskiej i Państwu Marii i Wasylowi Krasko.

Tego dnia żegnaliśmy się nie tylko z ósmoklasistami. Po wieloletniej pracy w naszej szkole Pani Anna Zajk - Prusaczyk przeszła na zasłużoną emeryturę. Były podziękowania za współpracę, zaangażowanie i życzliwość. Pojawiły się uściski oraz ciepłe słowa pełne wzruszeń.

Pod koniec uroczystości dyrektor szkoły w szczególny sposób zwróciła się do Absolwentów, którzy wchodzą w kolejny, jeszcze nieznany etap edukacji. Z przekonaniem mówiła że, zdobyta wiedza, umiejętności, kompetencje oraz ukształtowane postawy osobowości będą owocowały i dostarczały odwagi na dalszą drogę w ich życiu. Pogratulowała młodzieży wspaniałych wyników w nauce i życzyła udanych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.

Podziękowania kierujemy do Pana Andrzeja Lisa za prezenty dla wyróżnionych absolwentów,  Państwa Marii i Andrzeja Żubrowskich za słodkie upominki. Dziękujemy wszystkim Sponsorom oraz Radzie Rodziców. Państwa pomoc była dla nas kluczowa.

Kochani Uczniowie, jeszcze raz życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowej rzeczywistości szkolnej oraz dalszym życiu.  Nie bójcie się marzyć!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii szkolnej.

/ko/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2023 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved