foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

4 października 2022 r. miał miejsce finał IV edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamydlaPolski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem akcji jest szerzenie idei zielonego patriotyzmu oraz pokazywania postawy odpowiedzialności obywatelskiej wśród coraz większych grup odbiorców, dbanie o Ojczyznę poprzez troskę o lokalne środowisko. Istotnym elementem jest przede wszystkim edukacja ekologiczna młodego pokolenia. 

Do przedsięwzięcia #SprzątamydlaPolski dołączyli także uczniowie naszej szkoły. Tego dnia o godz. 8.00 dzieci klas czwartych pod opieką nauczycieli wyruszyli ulicami miejscowości Łyse, w celu dotarcia do pobliskich lasów. Pełni zapału, przekonani o słuszności swoich działań, zbierali śmieci. Ilość zgromadzonych odpadów przeszła nasze oczekiwania. Społeczność szkolna udowodniła, że stan środowiska nie jest jej obojętny. Swoją postawą i determinacją dała dobry przykład swoim koleżankom i kolegom oraz mieszkańcom.

Dziękujemy Gospodarce Komunalnej przy Urzędzie Gminy w Łysych za pomoc w odbiorze zgromadzonych zanieczyszczeń i liczymy na dalszą współpracę. Mamy nadzieję, że nasze działanie zmotywuje dzieci oraz młodzież do włączania się w akcję ekologiczną #SprzątamydlaPolski w latach kolejnych. Pokażmy, że potrafimy zorganizować działania przyjazne środowisku!

Zdjęcia z wydarzenia w naszej szkolnej galerii.

/ug/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2023 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved