foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

7 października 2022 r. obchodzony był po raz dwunasty Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzień ten poświęcony jest popularyzacji znajomości tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w jego obchody po raz siódmy. Wszystkie lekcje matematyki odbywające się w tym dniu, zostały przeznaczone przez nauczycieli na zabawy i konkursy związane ze sprawdzaniem i doskonaleniem umiejętności i sprawności obliczeń pamięciowych. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Uczniowie mieli również możliwość do wykorzystania swoich umiejętności i spostrzegawczości podczas rozwiązywania zadań matematyczno – logicznych.

Jesteśmy pewni, że ten dzień przyczynia się do stopniowego podnoszenia kompetencji naszych uczniów w umiejętności „kalkulowania” swoich codziennych aktywności, a wszystkim, którzy zdobyli zaszczytny tytuł „Experta Tabliczki Mnożenia” serdeczne gratulujemy.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z tego dnia w galerii szkolnej.

/jd/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2023 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved