foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Uczniowie klasy IIa i IIb oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z opiekunami wyruszyły 12 października 2022 r. na wycieczkę. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Muzeum Przyrody w Drozdowie. Dzieci miały okazję podziwiać wystawy prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy oraz historię Drozdowa: „Salon dworski”, „Trofea łowieckie”, „Przyroda Kotliny Biebrzańskiej” uatrakcyjnione ciekawostkami i opowieściami przewodnika. Obserwowały także ryby w akwarium. Ciekawostką była gigantyczna, oryginalna kość  nogi prehistorycznego mamuta znalezionego w okolicach Drozdowa. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali i słuchali ciekawych informacji dotyczących życia zwierząt. 

Wzbogaceni wiedzą przyrodniczą udaliśmy się na drugą część naszej wycieczki do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na spektakl pt. „Mądrość lasu”. Głównym bohaterem był pies Węgielek, który pozostawiony samotnie w lesie, poszukiwał swojego miejsca na ziemi. Dzieci z zaciekawieniem oglądały spektakl, który był bogaty w walory edukacyjne uwrażliwił małego widza na potrzeby zwierząt oraz dbałość o naturę.

Podczas naszej wyprawy dzieci z oddziałów przedszkolnych zrealizowały kolejne zadania: „Z wizytą w teatrze” oraz „Śladami przeszłości”  z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”. Dzieci z uśmiechem wróciły  do szkoły z pięknej  podróży w świat przyrody.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki w naszej szkolnej galerii.

/sp/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved