foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

„ …żeby była wolna” to hasło przewodnie Wieczoru Patriotycznego, który odbył się w naszej szkole 10 listopada br. o godz. 17.00. Został zorganizowany przez społeczność szkolną w ramach obchodów Święta Niepodległości.

Podczas uroczystości można było obejrzeć nagranie z sondy ulicznej, gdzie mieszkańcy mówili, czym jest dla nich wolność, a także spektakl Nieformalnej Grupy Teatralnej. Uczniowie w sposób symboliczny pokazali w inscenizacji okoliczności związane z utratą i odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Licznie przybyli goście mieli również okazję posłuchać utworów Wojciecha Dudkowskiego – lidera zespołu „Droga Na Ostrołękę”, wśród których znalazła się piosenka „Przez uchylone drzwi”, skłaniająca do refleksji nad tym, co dzieje się obecnie wokół nas.  

Tradycją naszych Wieczorów Patriotycznych stało się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Przy akompaniamencie Wojciecha Drężka zebrani na uroczystości zaśpiewali m.in. „Rotę”, „Pierwszą brygadę”, „O mój rozmarynie”, „Legiony”.

Nie zabrakło również podziękowań i pamiątkowych dyplomów dla Przyjaciół Szkoły – osób, firm i instytucji, które udzieliły nam wsparcia podczas organizowania tej uroczystości.

Wieczór Patriotyczny był wspaniałą okazją, by rozwijać uczucia patriotyczne i miłość do Ojczyzny, a także skłonić do refleksji – Jak żyć …żeby była wolna?

Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i wspólnie świętowali z nami ten ważny dzień.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia przygotowanej przez Mariusza Kamińskiego.

/mz/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2023 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved