foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

W piątek, 3 lutego 2023 roku odbyło się „Uroczyste pasowanie na czytelnika”. Nasi najmłodsi uczniowie z klas pierwszych zostali zaproszeni na inscenizację baśni „Czterej muzykanci z Bremy” Jacobsa i Wilhelma Grimm w wykonaniu małych aktorów z klasy IIIc oraz wysłuchanie recytacji wierszy, próśb i życzeń książki przedstawionych przez klasę IIIb i IIIa.

Pierwszaki w postawie stojącej złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą książki czytać, kochać i szanować, słuchać ich wskazówek i rad. Po tym zostali pasowani na czytelnika wielkim egzemplarzem lektury „Którędy do Yellowstone?”. Tym samym, zostali oficjalnie przyjęci do grona użytkowników biblioteki szkolnej.

Starszacy zaprezentowali maluchom niezwykle ciekawą interpretację wyżej wymienionych utworów w prawdziwie wręcz aktorskim, profesjonalnym wykonaniu, którą dodatkowo wzbogacili śpiewem wesołych piosenek pt. „Książki, kto książki czyta” i „Twoja biblioteka”, zapraszających dzieci do częstego odwiedzania biblioteki i codziennego czytania, które sprawi, że będziemy mądrzy.

Uroczystość prowadziły uczennice z klasy VIa Dorota Brodzik i Blanka Wąsiewicz.

Głównym celem tak uroczystego celebrowania „Uroczystości pasowania na czytelnika”  jest nie tylko przyjęcie w poczet użytkowników nowych dzieci, ale przede wszystkim rozbudzenie zaciekawienia książką i reklama biblioteki. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia

/ec/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 1284 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved