foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

2 lutego 2023 r. w klasach drugich i trzecich odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadzili je druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych: dh Wojciech Kaczmarczyk, dh Beata Pisiak i dh Marcin Popielarczyk.

Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Podczas warsztatów poznały zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Uczniowie poznali numery telefonów ratunkowych oraz dowiedzieli się, w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci pod czujnym okiem strażaków  mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczyły układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz resuscytację na fantomach, uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej. Utrwalały numery alarmowe, jak również kolejność podejmowania działań podczas udzielania pomocy.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt - ratowanie życia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia

/kw/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2023 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved