foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Czy organizmy, które nas otaczają zawsze są dla nas bezpieczne? Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczniowie klas czwartych, uczestniczący w lekcji, gościnnie prowadzonej przez Katarzynę Biedulską z Nadleśnictwa Myszyniec.

Okazało się, że nie tylko zwierzęta występujące w Afryce jak lwy czy gepardy, ale nasze rodzime, również mogą stanowić dla nas zagrożenie. Mówiąc wprost, przysłowie „Kto spotyka w lesie dzika, ten na drzewo szybko zmyka" wydaje się być w 100% uzasadnione. Do zwierząt, które należy omijać szerokim łukiem należą także: wilk, kleszcz, żmija zygzakowata, niedźwiedź brunatny i szerszeń.

A czy wiecie, że wszystkie pająki żyjące w Polsce są jadowite? Mierzący około 1 cm chrząszcz - pryszczel lekarski wydziela z gruczołów nożnych silną truciznę, której niewielka ilość może być śmiertelna dla człowieka.

To była bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy przesympatycznej pani Kasi za podzielenie się z nami swoją wiedzą. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia

/as/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2023 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved