foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Nasza Szkoła wraz z Krajowym Zrzeszeniem Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych w ramach finansowania z Funduszu Promocji Roślin Oleistych włącza się w projekt promujący naturalne, pyszne, a przede wszystkim zdrowe produkty pszczele.

W ramach tego zadania odbyło się spotkanie z pszczelarzem - Janem Czyżem, który wyjaśnił uczniom, w jaki sposób powstaje miód, jaka jest hierarchia w ulu, czym zajmują się robotnice, królowa oraz jaką funkcję pełnią trutnie. Okazuje się, że przysłowie „Pracowity jak pszczółka” jest w 100% prawdziwe. Dowiedzieliśmy się również, że nad tym, żeby powstał miód musi jeszcze czuwać pszczelarz.

Punktem kulminacyjnym zajęć była degustacja pysznego, słodkiego miodu. Obejrzeliśmy też film edukacyjny. Rozmieściliśmy plakaty informujące o rodzajach miodu i innych produktach uzyskiwanych od pszczół oraz kalendarze biurkowe typu „piramidka” i kalendarze trójdzielne zawierające ciekawostki o miodzie.

Dziękujemy Panu Janowi za ciekawą lekcję, której główną bohaterką była mała, ale jakże pracowita pszczółka. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia

/as/ 

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved