foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Pani Zofii Mielnickiej oraz Państwu Danucie i Stanisławowi Bączkom

składamy słowa uznania i podziękowania za wieloletnią współpracę i zaangażowanie, za rzetelne i solidne wykonywanie wszystkich powierzonych obowiązków. Państwa udziałem niech się stanie satysfakcja z dobrze spełnionej misji zawodowej, wdzięczność uczniów, rodziców, koleżanek i kolegów z pracy. Życzymy dużo zdrowia, które pozwoli na spełnianie wszystkich marzeń i upragnionego odpoczynku.

Społeczność Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych

/ad/

W Dzień Dziecka 1 czerwca 2023 r. klasy czwarte udały się na rajd rowerowy do Rezerwatu Przyrody w Serafinie.

Przed wyjazdem odbyła się pogadanka o bezpieczeństwie na drodze, którą przeprowadzili policjanci. Na miejscu na rowerzystów czekały już pieczone ziemniaki. Uczniowie piekli również kiełbaski. Wszystko było pyszne. Dzieci grały w piłkę, bawiły się w ganianego i w berka. Odpoczywali i podziwiali piękno przyrody.

Na koniec uczestnicy rajdu dostali lody. Pogoda sprzyjała. Wszyscy wrócili bezpiecznie, zadowoleni, że wyjazd się udał.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

/mc/

W poniedziałek, 20 marca br. w naszej szkole rozpoczął się Tydzień kultury regionalnej „Skarbnica Kurpiowska”. 

Pierwszego dnia odbyły się warsztaty z wycinanki kurpiowskiej pod kierunkiem Anny Ceberek – twórczyni ludowej z terenu gminy Łyse. Uczniowie klas IVa i Va próbowali swoich sił w precyzyjnej sztuce wycinanek, korzystając z inspiracji pani Ani. Wszyscy uczestnicy warsztatów poradzili sobie świetnie otrzymując kolorowe rezultaty w formie wycinanki.

Wtorkowy poranek, czyli pierwszy dzień wiosny, uczniowie powitali historią i kulturą regionu kurpiowskiego. Kurpiowszczyzna to jeden z ciekawszych regionów etnograficznych, z ośrodkiem oryginalnej, świetnie zachowanej i kultywowanej kultury ludowej, o czym przekonywali zaproszeni goście: Irena Górska – znawczyni dialektu kurpiowskiego oraz Zdzisław Frydrych – poeta ludowy. Podczas spotkania dzieci i młodzież poznała położenie Puszczy Kurpiowskiej, historię ludności kurpiowskiej, mowę kurpiowską, zwyczaje i obrzędy na Kurpiach, kurpiowską muzykę ludową oraz zajęcia ludności kurpiowskiej. Spotkania z gośćmi nawiązywały do wspomnień związanych z patronem szkoły m.in. „Wspomnienie z Potopu – Jak Kmicic trafił na Kurpie, jak Kurpie go leczyli…” czy „Jezioro Krusko” – legendę o Królowej Bonie, a także inne ciekawe historie i opowieści z Kurpami w tle. Uczniowie uczestniczyli też w dawnych zabawach kurpiowskich „Ciucubabka” oraz „Goniony za stołem”.

Czytaj więcej...

Grafika z napisem - Projekt wakacje

Zaczęliśmy wakacje! Zapraszamy dzieci i młodzież do specjalnego projektu – PROJEKTU WAKACJE. Na Waszej liście do zrealizowania niech znajdą się:

- łapanie promyków słońca,
- kąpanie się w morzu,
- budowanie zamków z piasku,
- malowanie kamyków,
- zbieranie muszelek,
- zjadanie lodów,
- oglądanie motyli,
- przejażdżki rowerowe,
- słuchanie szumu fal,
- spacerowanie po lesie,
- delektowanie się jagodami,
- zdobywanie szczytów gór
i... co tam sobie wymarzycie!

Kochane Dzieci, dbajcie o siebie, wróćcie opaleni, wypoczęci, cali i zdrowi. Udanych wakacji!

/kr/ 

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 241 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved