foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

W Gminnym Ośrodku  Kultury w Olszewie – Borkach odbyła się 18 czerwca 2024 r. VI edycja Powiatowego Konkursu Wokalnego „Śpiewający Powiat”. 

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły zdobyła uznanie jury wśród występujących solistów. W kategorii wiekowej 13 – 17 lat, II miejsce zajęła Julia Mikulska z klasy VIIa.

Udział w konkursie to doskonała okazja do nabywania nowych doświadczeń, odczuwania radości i satysfakcji z osiągniętych sukcesów. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i współpracę.

Gratulujemy Julii!  Jesteśmy z Ciebie dumni!  Życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia z wydarzenia w galerii.

/ko/

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w konkursie gadki kurpiowskiej organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Łysych. Wydarzenie miało miejsce 5 marca 2024 r.

Uczestnicy przedstawiali opowiadania z życia Kurpiów, posługując się gwarą kurpiowską. Rywalizacja była zacięta, ponieważ do konkursu zgłosiło się 42 wykonawców z różnych szkół. Nasze uczennice z klasy VIa - Paulina Krzynowek i Oliwia Sawicka, zostały wyróżnione w kategorii wiekowej od 13 do 18 lat. Marcin Sawicki z klasy Ib otrzymał nagrodę dla najmłodszego uczestnika konkursu.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom gadek za trud i czas poświęcony na przygotowanie się do konkursu. Cieszymy się, że pielęgnujecie dziedzictwo kulturowe Kurpiów.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia z wydarzenia w naszej szkolnej galerii.

/mz/

Pani Zofii Mielnickiej oraz Państwu Danucie i Stanisławowi Bączkom

składamy słowa uznania i podziękowania za wieloletnią współpracę i zaangażowanie, za rzetelne i solidne wykonywanie wszystkich powierzonych obowiązków. Państwa udziałem niech się stanie satysfakcja z dobrze spełnionej misji zawodowej, wdzięczność uczniów, rodziców, koleżanek i kolegów z pracy. Życzymy dużo zdrowia, które pozwoli na spełnianie wszystkich marzeń i upragnionego odpoczynku.

Społeczność Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych

/ad/

W Dzień Dziecka 1 czerwca 2023 r. klasy czwarte udały się na rajd rowerowy do Rezerwatu Przyrody w Serafinie.

Przed wyjazdem odbyła się pogadanka o bezpieczeństwie na drodze, którą przeprowadzili policjanci. Na miejscu na rowerzystów czekały już pieczone ziemniaki. Uczniowie piekli również kiełbaski. Wszystko było pyszne. Dzieci grały w piłkę, bawiły się w ganianego i w berka. Odpoczywali i podziwiali piękno przyrody.

Na koniec uczestnicy rajdu dostali lody. Pogoda sprzyjała. Wszyscy wrócili bezpiecznie, zadowoleni, że wyjazd się udał.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.

/mc/

eDZIENNIK

POMOC PSYCH. - PEDAG.

PROGRAMY I PROJEKTY

 

Znalezione obrazy dla zapytania instaling

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania talentowisko

 

 

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 291 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2024 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved