foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Grafika z napisem - Projekt wakacje

Zaczęliśmy wakacje! Zapraszamy dzieci i młodzież do specjalnego projektu – PROJEKTU WAKACJE. Na Waszej liście do zrealizowania niech znajdą się:

- łapanie promyków słońca,
- kąpanie się w morzu,
- budowanie zamków z piasku,
- malowanie kamyków,
- zbieranie muszelek,
- zjadanie lodów,
- oglądanie motyli,
- przejażdżki rowerowe,
- słuchanie szumu fal,
- spacerowanie po lesie,
- delektowanie się jagodami,
- zdobywanie szczytów gór
i... co tam sobie wymarzycie!

Kochane Dzieci, dbajcie o siebie, wróćcie opaleni, wypoczęci, cali i zdrowi. Udanych wakacji!

/kr/ 

Uczestnicy The Big Challenge

W czerwcu podsumowaliśmy udział i wyniki naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Języka Angielskiego ”The Big Challenge”. Uczestnicy z 7 europejskich krajów pisali test na jednym z pięciu poziomów trudności. W Polsce do zmagań konkursowych przystąpiło 19 959 uczniów z 631 szkół. Moduł testowy składał się z 45 pytań, które sprawdzały wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia tekstu pisanego i ze słuchu, gramatyki i ogólnej znajomości kultury.

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu The Big Challenge, Blanka Wąsiewicz, uczennica klasy Va – zajęła I miejsce w województwie i VII w kraju. Tym samym zdobyła 1 wojewódzką nagrodę (1st Regional Prize) na poziomie klas piątych i otrzymuje Narodowy Dyplom Honorowy (a First Class National Honours Diploma).

W rankingu szkolnym zwycięzcami zostali:

- klasy czwarte - Błażej Szymański,
- klasy piąte - Blanka Wąsiewicz,
- klasy siódme - Filip Zwierciadłowski,
- klasy ósme - Wiktoria Stankiewicz.

Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy! Brawo! Well done! Tutaj specjalnie dla Was wyjątkowe fanfary oraz zdjęcia z wydarzenia. Zapraszamy za rok! 

Szkolni koordynatorzy konkursu: R. Kubeł i A. Dąbrowska

/rk/

Grafika z napisem

Z okazji Dnia Dziecka,
składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim dzieciom
- tym małym i tym dużym.
Życzymy uśmiechu, radości, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe
oraz nieustającej miłości rodziny.

Niech każdy dzień będzie dla Was wspaniałą przygodą i nauką.
Życzymy spełnienia najskrytszych marzeń, sukcesów w szkole,
rozwoju swoich pasji oraz beztroskiej zabawy.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy
Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych

/mp/

Uczniowie szkoły podczas rejsu statkiem

Po całorocznej wytężonej pracy uczniowie klas trzecich zasłużyli na nagrodę – wycieczkę zachwycającą bogactwem mazurskiej natury. 16 maja br. mali turyści wyruszyli podziwiać piękne krajobrazy, poznawać nowe zwierzęta oraz wspólnie miło spędzić czas.

Pierwszym punktem wycieczki był rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim, gdzie słuchali opowieści kapitana na temat otaczających elementów przyrody. Kolejnym punktem programu był Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, w którym dzieci doświadczyły szczególnie bliskiego kontaktu z fauną Mazur i nie tylko. Towarzyszami w tej wędrówce były: jelenie Dybowskiego, koniki polskie, sarny, daniele i wiele innych zwierząt. Ostatnim punktem była Galindia – kraina historycznego plemienia Galindów. Dzieci wspólnie wybrały swego wodza, który poprowadził je przez Święty Gaj, polanę obrzędów i podziemne groty.

W ciągu tego pięknego, słonecznego dnia dzieci przeżyły bardzo ciekawą, pełną wrażeń wycieczkę. Wróciły z większą wiedzą oraz chęcią do poznawania kolejnych niezwykłych miejsc.

Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w galerii.

/mp/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 161 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2022 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved