foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Z przyjemnością witamy na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych i zapraszamy do jej poznania. Jest to strona poświęcona szkole - jej uczniom, nauczycielom oraz rodzicom a także osobom zainteresowanym życiem naszej szkoły. Liczymy, że dzięki częstym odwiedzinom witryny, łatwo będzie zorientować się, czym żyje nasza społeczność i jakie sukcesy odnoszą uczniowie.

Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Uczniowie szkoły z Adrianem Duszakiem.

Pochodzący z naszego regionu Adrian Duszak, wicemistrz świata w teqball w poniedziałek – 4 października 2021 r. gościł w naszej szkole. Został zaproszony przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych.

Teqball to dyscyplina sportu, która łączy piłkę nożną z tenisem stołowym. Staje się coraz bardziej popularna na świecie. Teqballista przeprowadził warsztaty, pokazał sztuczki piłkarskie oraz zapoznał z zasadami sportu, w którym osiągnął mistrzowski poziom.

Jeśli pan Adrian zainspirował Was to zapraszamy na Orlik gdzie można ćwiczyć przy stole, który został zakupiony przez GOKSiR w Łysych.

/ad/

Od września 2021 r. do czerwca 2022 r. oddziały przedszkolne będą brać udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym "Piękna Nasza Polska Cała".

Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. W trakcie realizacji zadań projektowych przedszkolaki poznają historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, tradycje oraz kulturę naszego regionu.
/sp/

Uczniowie biorący udział w konkursie czytelniczym

Za nami kolejna edycja szkolnego konkursu czytelniczego związanego z patronem szkoły. Był on przeprowadzony w ramach obchodów Dnia Patrona. W tym roku uczniowie zmierzyli się z lekturą „W pustyni i w puszczy”. W czerwcu, po powrocie do nauki stacjonarnej, zostały przeprowadzone eliminacje klasowe. Uczniowie z klas IV- VIII, którzy uzyskali najwyższe wyniki, wzięli udział w finale konkursu.

Najlepszą znajomością dzieł Henryka Sienkiewicza wykazali się: Amelia Szymczyk kl. VIIc – I miejsce, Patryk Poławski kl.VIa – II miejsce, Łucja Krzynowek kl.VIIc, Maja Sawicka kl.Vb – III miejsce (ex aequo). Gratulujemy zwycięzcom!

Wszystkich zachęcamy, aby sięgali po książki naszego patrona w wolnej chwili podczas wakacji.

/mz/

Uczniowie SP w Łysych odbierający nagrodę w konkursie powiatowym

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli III miejsce oraz wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym „Unia bez tajemnic” na temat: „O klimacie dla naszej przyszłości - europejski zielony ład i strategia na rzecz bioróżnorodności 2030” zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. św. Stanisława Kostki w Jazgarce.

III miejsce zdobyli uczniowie klasy VIIb: Marcel Ogniewski, Szymon Puławski, Patryk Trzcinka. Wyróżnienie otrzymały uczennice klasy VIIb: Zuzanna Murat, Julia Szmigiel, Dominika Szulc.

22 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

/ko/

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

Mapa Dojazdu

 

2021 Copyright Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych Rights Reserved